НОВИНИ

04.08.2006 | Бейрут піддався самому могутньому бомбардуванню за час конфлікту
Джерело - NEWSru.com, Korespondent.net

Ізраїльські винищувачі наносили вночі і ранком в п’ятницю, 4 серпня, один за одним повітряні удари по Бейруту.


Такому масованому бомбардуванню ліванська столиця ще не піддавалося за 24 дні конфлікту. Над південними районами міста спалахнули пожежі. На старій приморській дорозі в Сайді, яка проходить через передмістя Узай, зайнялися бензозаправні станції.  Рано вранці  вцьому кварталі міської бідноти розірвалося не менш 26 ракет.


Одна з них знову вразила злітно-посадочну смугу міжнародного аеропорту, що відкрився днями для прийому гуманітарних вантажів. Поки ніяких даних про загиблих не надходило.


Цілями бомбардувань були офіси шиїтського угруповання "Хезболли" і будинки її високопоставлених діячів, а також політичні, релігійні і соціальні центри організації на півдні Бейруту. Перед атаками, ізраїльська авіація розкидала листівки з закликом до мирних громадян залишити небезпечний район. Західні, центральні і східні (християнські) квартали залишаються поза зоною повітряних рейдів.


Бомбардуванню піддався вночі і Баальбек - адміністративний центр долини Бекау, на сході країни. На відміну від Бейруту, в цьому місті розташовані військові об’єкти і тилові бази шиїтського угруповання. Останній тиждень Баальбек неодноразово попадав під бомбування, а три дні тому там був висаджений ізраїльський десант.


Лідер "Хезболли" шейх Хасан Насрала попередив у четвер, 3 серпня, в своєму черговому телезвертанні, що його бойовики обстріляють ракетами Тель-Авів, "якщо буде нанесений хоча б ще один удар по Бейруті". Зі своєї сторони, ізраїльський генштаб заявив, що якщо ракети "Хезболли" долетять до Тель-Авіва, то піддадуться руйнівному бомбардуванню центральні квартали ліванської столиці.


Регіональні спостерігачі думають, що масовий наліт на Бейрут у ніч на п’ятницю, 4 серпня, є відповіддю на інтенсивні обстріли північних районів Ізраїля, де за дві доби розірвалося не менше 500 реактивних снарядів. У четвер там загинуло вісім чоловік і 55 одержали поранення.


Пости Тимчасових сил ООН у Лівані (ВСООНЛ) знову виявилися за минулу добу в зоні активних бойових дій між "Хезболлою" і Силами оборони Ізраїлю. Про це повідомило представництво ВСООНЛ у ліванському місті Накурі.


За даними оонівських миротворців, дві ракети, випущені "Хезболлою", потрапили в пост ВСООНЛ біля Огуди з проміжком в півгодини. В заяві говориться, що постові був нанесений великий збиток, однак ніхто з персоналу ООН не постраждав. Крім цього "Хезболла" робила пуски ракет з позицій у безпосередній близькості від постів ВСООНЛ в Альма аш-шабі, Марвахіні, Тібніні і Ат-Тірі.


Зі своєї сторони ізраїльські військові також відкривали вогонь поблизу постів миротворців у Кфар-Кілі і Марвахі. Ці дії, зазначається в заяві, починаються, незважаючи на заклики ООН поважати безпеку миротворчих сил. У зв’язку з цим ВСООНЛ знову висловив протест ліванській і ізраїльській владі.


Тим часом у п’ятницю, 4 серпня, у південноліванське місто Тір відправляється об’єднана група ООН для оцінки сформованої там надзвичайної ситуації. Про це повідомив директор Управління ООН засобами масової інформації Ахмад Фаузі.


За його словами, тритижневий збройних конфлікт на півдні Лівану привів до того, що населення Тіру скоротилося з 100 тисяч чоловік до 15 тисяч. Люди втікають на північ у Бейруту або в Сирію. В даний час, по оцінці ООН, у Сирію щодня прибувають приблизно до 5 тисяч ліванських біженців, число яких там досягає вже 150 тисяч.


Голова Ради Безпеки ООН у серпні посол Гани Нана Ефах-Апентенг заявив журналістам після закритих консультацій щодо ситуації на Близькому Сході, що число ліванців, змушених залишити свої будинки в результаті воєнних дій, досягло 25% від всього населення країни.


В даний час у Раді Безпеки ООН ведеться робота над двома проектами резолюції, які стосуються близькосхідної кризи і Лівану, повідомив генеральний секретар ООН Кофі Аннан. Він знаходиться в столиці Гаїті - Порт-о-Пренсі, де і зробив ці заяви.


Перший документ, зазначив керівник міжнародної організації, буде закликати до "припинення воєнних дій" у Лівані й Ізраїлі. "Я думаю, що люди в Ізраїлі і Лівані втомилися, мирні жителі, які стали заручниками нинішнього розвитку подій, хочуть миру", - сказав він.


У четвер, 3 серпня, Рада Безпеки ООН продовжила закриті консультації щодо Лівану. Посли заслухали звіт про положення в зоні конфлікту заступника генерального секретаря ООН відносно миротворчих операцій Марі Геєно. Який заступив на посаду голови Ради Безпеки в серпні посол Гани Нана Ефах-Апентенг повідомив, що Рада попросила про проведення на щоденній основі подібних брифінгів Управлінням ООН щодо координації гуманітарних питань і Управлінням ООН щодо проведення миротворчих операцій.


Державний секретар США Кондоліза Райс дала зрозуміти, що Вашингтон, можливо, готовий до компромісу з метою прийняття як можна швидше резолюції щодо Лівану. Виступаючи в четвер, 3 серпня, вона заявила, що США "ніколи не було проти припинення вогню" і що США готово розглянути поетапний підхід до розв’язання кризи, призупинивши спочатку воєнні дії, а потім домагаючись від сторін згоди на умови досягнення міцного світу.


Подібний підхід значно ближчий до позиції Франції й інших європейських країн. До останнього часу адміністрація США наполягала на тому, що припинення вогню і кроки відносно забезпечення довгострокового миру повинні йти рука об руку.


Відповідаючи на питання, коли може бути прийнята резолюція, Райс заявила, що не хотіла б ставити як дату завтрашній день. "Але ми дуже близькі до цього, - сказала вона. - Ми дуже тісно працюємо з Францією й іншими країнами. Ми дуже хочемо припинення конфлікту. Ми повинні покласти кінець воєнним діям так, щоб це відкривало шлях досягнення міцного миру... Зараз ми працюємо над резолюцією Ради Безпеки, і я сподіваюся, що ми зможемо прийняти її протягом декількох днів".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект