НОВИНИ

04.08.2006 | Хіларі Клінтон вимагає відставки Пентагону
Джерело - NEWSru.com

Американський сенатор Хілларі Клінтон закликає відправити у відставку міністра оборони Доналда Рамсфелда.


Екс-перша леді США вважає, що на керівнику Пентагону лежить відповідальність за "невдалу політику" в Іраку. Х. Клінтон при цьому виразила впевненість, що звільнення Д. Рамсфелда є необхідною умовою поліпшення ситуації в країні, передає "Радіо свобода".. За словами Х.Клінтон через грубі стратегічні помилки адміністрації і некомпетентність в здійсненні планів, він призвів до провалу політику Пентагону. Оборонне відомство США поки утримується від коментарів позиції Х. Клінтон.


Хілларі Клінтон не вперше критично говорить про військові дії США на іракській території. Раніше вона поставила під сумнів дані американських розвідслужб про те, що режим Саддама Хусейна в Іраку володів зброєю масового знищення . Нагадаємо, що це вважалося формальним приводом вторгнення сил коаліції до Іраку.


Генсек ООН Кофі Аннан нещодавно закликав продовжити ще на рік місію ООН в Іраку. Мандат місії ООН в Іраку закінчується 11 серпня. У своїй доповіді Раді Безпеки він зазначив прогрес у вирішенні військового конфлікту, але підкреслив наявність серйозних проблем у сфері політики, економіки і безпеки Іраку. А посол Великобританії в Багдаді Уїльям Пейті заявив, що Іраку загрожує фактичний розпад  через безперервну громадянську війну. У телеграмі британському уряду У. Пейті висловив думку, що такий сценарій - найвірогідніший


Як повідомлялося, командування США в Іраку для посилення безпеки в Багдаді збирається перекинути сюди з інших районів країни ще 5 тис. солдатів. Зараз безпеку в Багдаді забезпечують близько 30 тис. американських військових. Але число жертв терактів в Іраку росте. У останню декаду липня в результаті серії терористичних атак загинуло більше 60 чоловік.


Експерти вважають, що посилення військової присутності в Багдаді може спричинити нові теракти. Іракський радикальний лідер шиїтів Муктада ас-Садрана на днях заявив, що силові відомства Іраку не будуть сильними, поки країну не покинуть окупанти.


Велика частина громадян США наполягають на встановленні точної дати виведення американських військ з Іраку. Як повідомлялося, згідно опитванню телекомпанії CNN, таку тактику підтримують 53% опитаних. 47% респондентів вважають, що американський контингент потрібно вивести з Іраку не пізніше ніж через рік. З моменту початку бойових дій на Близькому Сході, за офіційними даними, загинули 2500 військовослужбовців США. За інформацією Пентагону, 1972 людини було убито в боях, 528 - померли в результаті нещасних випадків. Число поранених при цьому досягло 18490 чоловік, причому 8501 солдат не змогло повернутися до несення військової служби - настільки важкими були поранення.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект