НОВИНИ

01.09.2022 | Польща вимагатиме від Німеччини понад $1,5 трильйона репарацій
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це під час презентації рапорту про втрати, яких зазнала Польща внаслідок агресії та німецької окупації під час Другої світової війни, заявив у четвер у Варшаві лідер правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський.

Як зазначив Качинський, суму, на яку Польща оцінює втрати, завдані Німеччиною в роки війни, визначено “консервативним методом, і її можна значно збільшити”.

“Це дуже серйозна сума – 6 трлн 200 млрд злотих. Але з точки зору Німеччини і беручи до уваги те, що такого роду відшкодування платиться десятиліттями, а відшкодування Франції за Першу світову війну завершили виплачувати близько десяти років тому, то ця сума для німецької економіки є цілком можливою і вона її значно не обтяжить”, - заявив Качинський.


Лідер PiS уточнив, що цей рапорт не виключає втрат, завданих Польщі в роки війни радянським агресором.

Керівник групи експертів, яка готувала рапорт, депутат PiS Аркадіуш Мулярчик зазначив, що над ним працювали понад 30 фахівців – економістів, архівістів, істориків, оцінювачів майна тощо. Рапорт складається з трьох томів: оцінювання матеріальних і нематеріальних втрат, завданих Німеччиною Польщі в роки війни; фотодокументація злочинів гітлерівців, каталог з переліком злочинів німців у Польщі.

Мулярчик зазначив, що у перерахунку на долари США, станом на 2021 рік, загальна сума репарацій, яку Польща вимагатиме від Німеччини, становить $1 трлн 532 млрд 170 млн. Найбільшу частину цієї суми становить оцінка втрати життя 5,2 млн громадян Польщі (понад $900 млрд), а також інфраструктури країни (понад $170 млрд).


Уперше про намір звернутися до Німеччини про виплату воєнних репарацій у Польщі заявили в 2017 році. Тоді в Cеймі Польщі було створено групу з оцінки втрат, завданих країні німецьким агресором в роки Другої світової війни.

1 вересня 1939 року Німеччина напала на Польщу, що стало початком Другої світової війни. Згодом, 17 вересня 1939 року, за таємними протоколами до пакту Молотова-Ріббентропа, на Польщу зі сходу напав СРСР.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1469. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект