НОВИНИ

03.09.2022 | «Команда тигрів». Пентагон створив спеціальну групу, щоб пришвидшити продаж зброї союзникам
Джерело - WSJ

Вона вивчатиме неефективність продажу зброї іншим країнам, а США таким чином прагнуть покращити конкуренцію з Китаєм, поповнивши перелік дружніх країн, що надали військове спорядження Україні.

Про це повідомляє The Wall Street Journal із посилалнням на американських чиновників.

Співрозмовники газети розповіли, що «команда тигрів» шукатиме для Міноборони США способи, щоб оптимізувати частини програми й надати американські безпілотники, танки, гелікоптери та іншу зброю для союзників швидше.


За словами чиновників, невідкладний перегляд розпочався у Пентагоні близько місяця тому на тлі напруженості у відносинах США й Китаю, а також повномасштабного вторгнення РФ до України.


Посадовці, які працюють з країнами над початковими запитами на нові безпілотники, можуть пройти навчання, щоб допомогти цим країнам краще складати листи, усуваючи перешкоди, що виникають через те, що початковий запит був занадто широким, пояснило джерело WSJ у Міноборони.

Пентагон виконує більшу частину програми продажу зброї за кордон, але вона — під контролем Державного департаменту, який використовує щорічний продаж зброї на $45 мільярдів як зовнішньополітичний інструмент для поширення американського впливу. Конгрес зрештою схвалює всі продажі військового обладнання іншим країнам. Окрім того, у деяких системах Пентагон затверджує контракти лише раз на рік.

Як пояснює газета, через повільні темпи у деяких країн можуть з’явитися сумніви, чи справді США хочуть бути з ними партнерами. Чиновники у Вашингтоні вважають, що Штати мають поглибити свої відносини в умовах глобальної конкуренції з Китаєм, який часто називають тим, «хто зможе продати найкраще, найдосконаліше військове спорядження найшвидше та за найдешевшою ціною».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект