НОВИНИ

08.09.2004 | Москву дратують запитаннями
Джерело - Українська служба ВВС

Три дні тому голландський міністр закордонних справ Бернард Бот сказав, що Європейський Союз прагне дізнатися від російської влади - як могла трапитися така трагедія? Росія відповіли розлючено.
Тепер французький прем’єр-міністр Жан-П’єр Рафаран оголосив подібні вимоги, можливо трохи здивувавши когось, беручи до уваги близькість двох країн у питанні війни в Іраку.


Натяк європейських політиків полягає у тому, що офіційна версія подій в кращому випадку упереджена й однобока, а в гіршому - навмисне неперекручена.


Російські газети також порушують запитання. Навіть зазвичай пропутінська газета Московскій Комсомолец звинуватила уряд у намаганні применшувати масштаби трагедії.


Часописи користуються більшою свободою слова ніж телеканали країни, але і це, схоже, змінюється.


Редактор однієї з найбільших російських газет Ізвестія був змушений подати у відставку після того, як часопис висловив сумніви щодо точності даних про кількість загиблих і подавав емоційні репортажі про захоплення і штурм школи.


Проте незручні для влади питання і даної з’являються. Зокрема московські представники заявляли, що серед захоплювачів були 10 арабів. Але жодного тіла араба нікому не показували.


Новая Ґазєта повідомила, що двом журналістам, які критично писали про роль уряду в Чечні, таємничими способами перешкодили потрапити до міста Беслан.


Критики кажуть, що російська влада не має звички говорити правду, коли події розгортаються невдало і що більш чесний підхід допоміг би Росії як вдома так і за кордоном.



 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект