НОВИНИ

08.09.2004 | Встановлена дата проведення референдуму в Македонії
Джерело - ISN Security Watch

Македонські законодавці визначили 7 листопада як дату проведення потенційно дестабілізуючого референдуму з метою перешкодити введенню в дію нових законів, що надає більшої влади та прав на муніципальному рівні албанській меншині в країні.


Македонський світовий конгрес та македонські опозиційні партії зібрали необхідну кількість голосів від етничних македонців, щоб провести такий референдум проти запропонованого закону. Закон може сприяти албанській більшості в деяких муніципалітетах на північному заході країни, а також визначає албанську мову в якості офіційної в тих муніципалітетах, де албанці становлять більш ніж 20 відсотків населення, включаючи столицю Скоп’є.


Опозиція підтримує старий закон від 1996 року, який передбачив створення 126 муніципалітетів в країні.


В разі успішного проведення запланованого референдуму, існує реальна загроза поновлення етнічних суперечок, а також це може призвести до погіршення відносин країни з міжнародним співтовариством.


В свою чергу, ЄС та НАТО розглядають закон як вирішальну частину рамкової “Охрідської угоди” від 2001 року, яка припинила криваве насильство в країні. Офіціоз ЄС побоюється, що  можливий провал референдуму може призвести до відповідної реакції з боку етнічних албанців і привести країну до розділу та нестабільності. Такий сценарій затримає можливий початок переговорів про вступ Македонії  до ЄС. Проведення референдуму, що передбачає децентралізацію, підтримав в понеділок Хав’єр Солана.


Прем’єр країни Харі Костов заявив про свою готовність піти у відставку, якщо референдум щодо нових законів закінчиться невдачею. Хоча Костов сподівається, що більшість населення країни підтримує нові закони.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект