НОВИНИ

18.09.2022 | Німеччина погодилася виробляти для України гаубиці, які надійдуть через 2,5 року
Джерело - Die Welt

Київ просив про поставку гаубиць у середині липня. Зокрема, йдеться про 18 одиниць системи озброєння RCH-155 вартістю 216 млн євро, які Україна хоче замовити в оборонної компанії Krauss-Maffei Wegmann (KMW).

Як повідомив у п'ятницю посол України в Німеччині Андрій Мельник, уряд ФРН дав згоду на експорт та фінансування цієї зброї.

«Це стане вагомим внеском у посилення української армії, - сказав Мельник. - Сподіваюся, німецький уряд і надалі послідовно рухатиметься цим шляхом».


Зокрема, Україна очікує, що Берлін «також надасть подальші зобов'язання» в рамках пропозиції KMW щодо постачання 100 самохідних гаубиць, додав посол.

Лише минулого тижня федеральний канцлер Олаф Шольц обґрунтував свою негативну позицію щодо постачання танків Україні «розподілом праці» між ФРН та США щодо військової підтримки України. Німеччина могла б «зосередитися на протиповітряній обороні та артилерії», зазначив канцлер.


Запит на гаубиці RCH-155 неодноразово обговорювався в німецькому уряді, але до останнього моменту жодного рішення ухвалено не було.

Згідно з пропозицією виробника, яка також включає навчання та забезпечення запчастинами, перші RCH-155 будуть готові до відправлення не раніше як за 30 місяців. За даними українських джерел, KMW не хотіла розпочинати виробництво, поки не буде чіткого сигналу від німецького уряду про те, що зброя може бути експортована в Україну.

RCH-155 має гармату самохідної гаубиці 2000, змонтовану на базі восьмиколісного військового автомобіля Boxer. Німеччина вже поставила Україні десять таких самохідних гаубиць.


У четвер компанія Lambrecht оголосила, що надішле Україні ще дві реактивні системи залпового вогню Mars та 200 реактивних снарядів до них. Ще наприкінці серпня вона відмовлялася це робити, бо, мовляв, «досягнуто межі того, що ми можемо виділити з Бундесверу».

Уряд ФРН регулярно заявляє, що Німеччина більше не може постачати Україні зброю зі своїх армійських запасів, оскільки вона необхідна для оборони території НАТО. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, однак, трохи більш як тиждень тому чітко дав зрозуміти, що не робить різниці між Україною та територією Альянсу. Він закликав країни-члени поповнити свої запаси, аби надати Києву необхідне озброєння.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект