НОВИНИ

02.11.2022 | США звинувачують Північну Корею у спробі приховати поставки боєприпасів до Росії
За матеріалами - CNN

Про це повідомляє CNN, посилаючись на нещодавно розсекречені розвідувальні дані.

Відповідно до розвідувальних даних, боєприпаси нібито відправляються до країн Близького Сходу або Північної Африки, але насправді призначаються для Росії.

Американські офіційні особи вважають, що таємні північнокорейські поставки - разом з безпілотниками та іншим озброєнням, яке Росія придбала в Ірану - є ще одним доказом того, що навіть арсенали звичайної артилерії Москви зменшилися за вісім місяців бойових дій.

Нещодавні розвідувальні дані, які свідчать про те, що поставки продовжуються, з'явилися приблизно через два місяці після того, як розвідувальне співтовариство США заявило, що, на його думку, Росія перебуває в процесі купівлі мільйонів ракет і артилерійських снарядів у Північної Кореї.

"У вересні КНДР публічно заперечувала, що має намір надавати боєприпаси Росії. Однак наша інформація вказує на те, що КНДР таємно постачає значну кількість артилерійських снарядів для війни Росії в Україні, при цьому заплутуючи справжнє призначення поставок зброї, намагаючись створити враження, ніби вона відправляється до країн Близького Сходу або Північної Африки", - сказав координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Офіційні особи не надали доказів на підтримку нових звинувачень. Розсекречені розвідувальні дані також не містять деталей про те, скільки зброї входить до складу поставок, або як вона буде оплачуватися.

"Ми будемо продовжувати стежити за тим, чи будуть ці поставки отримані", - сказав Кірбі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект