НОВИНИ

17.08.2006 | Близькосхідна місія: проміжного рішення досягнуто
Любомир Петренко - Радіо "Німецька хвиля"

Політикам Німеччини нарешті вдалося досягнути певних домовленостей щодо можливості участі вояків Бундесверу у миротворчій місії на Близькому Сході. Поки що німецька участь обмежиться гуманітарною допомогою, допомогою у відбудові Лівану, також у захисті ліванських кордонів, особливо на морі.


У четвер в Нью-Йорку розпочнеться міжнародна конференція, присвячена миротворчій місії на Близькому Сході. Тож міністрові оборони Німеччини Францові Йозефу Юнґу необхідно було, щоб німецькі політики якомога швидше дійшли згоди в цьому питанні:


„Я ще не маю наміру висловлюватися щодо конкретних планів, адже у четвер ми ще маємо провести переговори з цього питання. Але нам необхідно там продемонструвати нашу готовність і наші можливості”.


Аби наблизити вирішення цього питання в середу у північнобаварському місті Байройті зібралися чільні представники урядової коаліції. Враховуючи наскільки бурхливими були попередні дебати, мало хто вірив, що чергова зустріч провідних політиків на чолі з федеральним канцлером Аґелою Меркель призведе до остаточного вирішення питання про намір Німеччини взяти участь в миротворчій операції на Близькому Сході. Адже єдності щодо відрядження німецьких солдатів до кризового регіону не проглядалося й у рамках самої правлячої коаліції. Речник німецького уряд Томас Штеґ напередодні зустрічі зазначив:


„Чи візьме Німеччина участь у миротворчій місії, а якщо так, то як виглядатиме ця участь, – ці два запитання на даний час залишаються без відповіді. Поки що не ухвалено якихось рішень і не вироблено планів”.


За словами Томаса Штеґа уряду буде нелегко так просто відрядити солдатів у гарячу точку. Проти цього виступає, зокрема, профспілка Бундесверу. Її речник Вільфрід Штольце, коментуючи дебати навколо миротворчої місії, заявив:


„Я не думаю, що Бундесвер повинен бути присутнім усюди в світі, де виникає збройне протистояння, незалежно від того, на якому континенті це відбувається”.


Хоча мова у дискусіях навколо близькосхідної місії йде вже не лише про солдатів Бундесверу, а й про німецьких поліцейських. Міністр внутрішніх справ Вольфґанґ Шойблє, зокрема, висловив думку про можливість відрядження правоохоронців до Лівану, для контролювання лівано-сирійського кордону. Але тут своє незадоволення такими планами висловила профспілка німецької поліції. Голова профспілки Конрад Фрайтаґ підкреслив:


„Ми – цивільна поліція. І на це треба звернути увагу. Ми навчені охороняти кордон, але – у Європі, а не в реґіоні, де відбувається громадянська війна. І вже аж ніяк не на Близькому Сході”.


 Своє невдоволення висловлюють і опозиційні партії. Зокрема тим, що обговорення цього питання відбувається без їхньої участі. Ренате Кюнаст, лідер фракції „зелених” у Бундестазі, зокрема, зазначила:


„Я вважаю, що було б правильним, якби бундесканцлер пані Меркель  негайно б повернулася з відпустки. Вона мала б інформувати про поточний стан у вирішенні цієї проблеми  керівників урядових партій, але й лідерів опозиційних фракцій, зрештою увесь депутатський корпус. І не лише про те, що відбулося, а й про пропозиції, які планується зробити”.


Зрештою й міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, котрий майже всі останні дні проводить у турне країнами Близького Сходу виступає за те, аби дискусії щодо відрядження туди вояків Бундесверу велися відкрито:


„Нам потрібна відкрита громадська дискусія. І проводити її необхідно так, щоб урешті-решт парламент ухвалив рішення. Тож нам слід це забезпечити”.


Утім, навіть після наради урядової коаліції в Байройті ситуація з участю Німеччини в миротворчій місії на Близькому сході залишається до кінця не з’ясованою. Ухвалено лише протокол про наміри, але не вироблено жодних конкретних планів. А в питанні відрядження туди бойових підрозділів сторони так до нині й не досягли якоїсь згоди. Тому, якщо питання буде поставлено на голосування в Бундестазі, то воно навряд чи набере достатню кількість голосів.



 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6929. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект