НОВИНИ

23.11.2022 | Джонсон розповів, як у ЄС реагували на перспективу війни в Україні
Джерело - CNN Portugal

Париж "заперечував" ймовірність російського вторгнення в Україну, а в Берліні спочатку віддавали перевагу якнайшвидшій військовій поразці України, ніж тривалому конфлікту. Про це розповів колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон в інтерв'ю CNN Portugal.

За його словами, ставлення західних країн до повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого було дуже різним, хоча пізніше держави ЄС об'єдналися навколо України і зараз надають їй непохитну підтримку.



"Ця подія була величезним шоком... Ми бачили, як стягуються батальйонні тактичні групи Росії, але різні країни мали дуже різні погляди на це. На певному етапі німецька позиція полягала в тому, що як таке станеться, це буде катастрофа, але було б краще, якби все це швидко скінчилося", - зазначив Джонсон.

За його словами, німці посилалися на "усілякі економічні обґрунтування" такого підходу. У той самий час " французи все заперечували до останнього моменту " .

Сам президент Емманюель Макрон докладав багатьох зусиль, щоб відмовити президента РФ Володимира Путіна від вторгнення в Україну, нагадує видання.

Джонсон також розкритикував реакцію Італії на загрозу вторгнення. Її уряд на чолі з колишнім прем'єром Маріо Драгі "на початковому етапі просто сказав, що вони не зможуть підтримати позицію, яку ми займали" з огляду на їхню величезну залежність від російських енергоносіїв.

Також Джонсон зазначив, що після лютневого вторгнення ставлення до Росії у Європі швидко змінилося.

"Що сталося, так це те, що всі - німці, французи, італійці, всі, Джо Байден - побачили, що просто не було іншого виходу" і що з Путіним "не можна вести переговори", сказав екс-прем'єр, додавши, що з на той час "ЄС виконав блискучу роботу" у своєму протистоянні з Росією.

"Після всіх моїх тривог... я віддаю належне тому, як діяв ЄС. Вони були єдині. Санкції виявилися жорсткими", - пояснив Джонсон.

За його словами, Зеленський показав себе як "видатний" керівник. "Він дуже хоробрий хлопець. Я думаю, що історія цього конфлікту була б зовсім, зовсім іншою, якби його там не було", – додав екс-прем'єр Британії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4333. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект