НОВИНИ

29.11.2022 | Прем'єр Польщі не підтримує передачу Україні ЗРК Patriot, придбаних у США
Джерело - Wprost

На пресконференції після засідання уряду Польщі у вівторок Моравецького спитали, чи не варто встановити польські комплекси Patriot в Україні, оскільки вони будуть більш ефективними для оборони Польщі там.

"Ні. Наші комплекси Patriot, які надійдуть до нас, сподіваюсь, незабаром, однозначно будуть використовуватися для захисту польського неба, тому що ми маємо лише перші батареї, які надходять до нас. Німці або інші наші союзники вже мають ці батареї, і будьмо чесними, що сьогодні під загрозою радше польське небо, а не німецьке", – сказав Моравецький.

На уточнювальне питання журналіста, чому прем’єр Польщі не підтримує розміщення польських Patriot в Україні, тоді як пропонує, щоб це зробила Німеччина, Моравецький відповів: "Зараз не найкращий час для розмов про Patriot, які ще не прибули до Польщі. Коли вони прибудуть, ми будемо ухвалювати рішення разом із президентом, міністром оборони про їхню детальну дислокацію".


Нагадаємо, раніше міністер оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт після інциденту у Пшеводуві, коли внаслідок падіння ракети загинули двоє людей, запропонувала допомогу Польщі, зокрема системи Patriot та винищувачі Eurofighter, які охоронятимуть польський повітряний простір.

Минулого тижня лідер польської владної партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що для безпеки Польщі було б краще, якби Німеччина запропонувала системи протиповітряної оборони Patriot не їй, а Україні.

Після цього Німеччина заявила, що обговорює з союзниками прохання Польщі про відправлення німецьких систем Patriot до України.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект