НОВИНИ

07.12.2022 | Росія знову замовила в Ірану сотні дронів та ракет За матеріалами
Джерело - DPA

Росія знову замовила в Ірану ще сотні безпілотників та балістичних ракет. Про це в середу, 7 грудня, повідомило інформагентство dpa з посиланням на неназвані дипломатичні джерела в Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку. "Нам відомо, що Іран планує збільшити поставки безпілотних літальних апаратів і ракет в Росію в значних кількостях", - розповіли журналістам неназвані дипломати.

За їхніми даними, в такий спосіб Москва хоче покрити гострий дефіцит власних ракет та безпілотників через інтенсивне використання та втрати під час війни проти України. Дипломати кажуть, що йдеться про кілька сотень балістичних іранських ракет і сотні безпілотників. "Я не думаю, що вони ще відвантажені, але вони явно є в переліку замовлень", - сказав один зі співрозмовників журналістів.


Подальше посилення оборонної співпраці між Тегераном і Москвою

Поки незрозуміло, як саме Росія може віддячити тегеранському керівництву за військову допомогу. Утім, за оцінками дипломатичних кіл, мова, швидше за все, йтиме не стільки про гроші, скільки про військову допомогу: "Ймовірно, буде значно поглиблено оборонну співпрацю - з величезними наслідками для безпеки регіону".

У серпні цього року Росія вже отримала від Ірану значну партію безпілотників, котрі згодом отримали російську назву "Герань". Практично одразу росіяни стали активно застосовувати ці безпілотники-камікадзе для інтенсивних атак по військовій та цивільній інфраструктурі України.

Також американське видання WP повідомляло з посиланням на західні спецслужби про домовленості між Тегераном і Москвою щодо передачі росіянам технологій з виготовлення іранських дронів.

У Пентагоні оцінили кількість іранських безпілотників, переданих РФ

Крім того, нещодавно ЗМІ повідомляли, що іранське керівництво запросило в Росії допомогу для придушення хвилі кривавих протестів у Ірані, що не вщухають з вересня.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект