НОВИНИ

22.08.2006 | Судовий процес у справі Сребрениці
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Найбільший судовий процес у справі масових убивств мусульман у боснійському місті Сребрениці відкрився у понеділок в Гаазі. Перед Міжнародним трибуналом з колишньої Югославії постали шість винуватців трагедії, що стала найважчим злочином над цивільним населенням у Європі з часів Другої світової війни. 1995 року в Сребрениці було розстріляно понад 8 тисяч цивільних.


У своєму вступному слові головний прокурор Гаазького трибуналу з колишньої Югославії Карла дель Понте поклала на нинішню сербську владу провину за те, що до відповідальності досі не притягнуті найважливіші обвинувачувані за трагедію в Сребреніці – колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич і його генерал, командувач армії боснійських сербів Ратко Младич. „Сербський уряду цілком у змозі схопити цих людей. Але досі він ухилявся від того, щоб це зробити”, - наголосила дель Понте.


Нині перед Гаазьким трибуналом постали шість офіцерів колишньої боснійсько-сербської армії і колишній шеф поліції. П’ятьох з них відносять до вузького кола довірених осіб генерала Ратка Младича. Разом з тим, головний обвинувач Карла дель Понте ще раз підкреслила, відкриваючи процес у понеділок, що в його рамках не звинувачується сербський народ. Убивство понад семи тисяч мусульман у Сребрениці суд визнав геноцидом.


Європейський Союз вже неодноразово висловлював невдоволення з приводу ухиляння сербської влади від співробітництва з Гаазьким трибуналом. Щоб змусити Сербію видати Ратка Младича, було відкладено переговори про зближення цієї країни з Євросоюзом. 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6559. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект