НОВИНИ

22.08.2006 | Директор Бізнес Ради "Україна-ЄС" Джеймс Вілсон: “Ми хочемо покращити відносини між бізнесом та урядами України та Євросоюзу”.
Джерело - Українська служба Радіо Свобода


Сприяти торгівлі між Україною та ЄС, допомагати компаніям та покращувати відносини між урядом і бізнесом – у цьому полягає завдання Бізнес Ради "Україна-ЄС," створеної в лютому цього року з офісами в Брюсселі, Лондоні та Києві. Засновниками нової структури стали компанії з кількох країн ЄС та з України. Відтоді в Україні змінився уряд.


Як просуватиметься співпраця бізнесменів з урядом Віктора Януковича? Кореспондентка Радіо Свобода у Брюсселі Наталя Вікуліна на початку розмови запитала про це в одного з директорів Ради Джеймса Вілсона:



- Нині, коли створено новий уряд, я думаю, що ми насамперед допомагатимемо нашим членам заохочувати партнерство між приватними компаніями і владою, аби розвивати головні проекти з інфраструктури. У галузі транспорту, наприклад, ідеться про розвиток автомагістралей, які в країнах ЄС зазвичай будують за допомогою коштів з приватного сектору. Ми сподіваємось, що зможемо заохотити партнерство між громадським сектором і приватним, аби зміцнити позицію України як посередника при постачанні енергії до Європи.



- Які європейські компанії з вашої Ради беруть участь у проектах в Україні?


- Не всі з головних гравців є членами нашої Ради. Однак у галузі енергетики до Ради входить компанія «Сітіан», а в галузі транспорту нашими членами є польський «Кульчік Холдінг» та австрійська «Штрабаг». Ці компанії допомагатимуть нам підтримувати деякі ідеї. Наша Рада підготує доповідь для Єврокомісії, де викладе свою точку зору щодо Зеленої книги з енергетики. У наступні кілька тижнів ми також зробимо деякі рекомендації для Ради міністрів ЄС та уряду України. У цих рекомендаціях ми говоримо про подальші відносини між Євросоюзом та Україною, саміт між якими відбудеться наприкінці жовтня в Гельсінки.


- Ініціатива створити Бізнес-Раду народилася майже рік тому, її підтримав тодішній український прем»єр Юрій Єхануров. Чи може зараз ситуація змінитися?


- Нашою метою є працювати з сьогоднішнім урядом, тож ми очевидно прагнемо підтримувати нашу діяльність з будь-ким, хто є при владі чи в Євросоюзі, чи в Україні. Адже уряди час від часу змінюються. Також представник України при ЄС Роман Шпек і Юрій Єхануров дуже чітко сказали, що Рада має працювати в партнерстві з іншими організаціями. Приміром, це Українська комерційна палата, Європейська Бізнес-Асоціація у Києві. З останньою ми, наприклад, говоримо нині про те, як спільно провести інвестиційний форум, що відбудеться в листопаді в Лондоні.


- Наведіть, будь ласка, конкретний приклад, як ваша Рада допомогла бізнесу України та ЄС.


- Розкажу про випадок, який стався також у Лондоні. Так, ми підтримували члена парламенту Британії Джона Грогана, який вирішив знову розпочати діяльність у британському парламенті групи у зв»язках з Україною. Ми провели прийняття у парламенті, аби підтримати Грогана в цій ініціативі.


- Наскільки посприятиме бізнес-відносинам України та ЄС можливий вступ Києва до Світової організації торгівлі?


- Ясно, що для членів нашої Ради було б дуже цікавим, якби Україна стала повноправним членом СОТ, а це могло б призвести до початку переговорів про угоду щодо вільної торгівлі між Євросоюзом та Україно. Тому що ми досліджуємо всі шляхи, аби зламати будь-які бар»єри в обох напрямках – бар»єри для українських компаній, які хочуть увійти на європейський ринок, і труднощі, з якими стикаються європейські компанії в Україні.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект