НОВИНИ

16.01.2023 | Для постачання Україні танків Leopard 2 немає юридичних перешкод — міністр юстиції ФРН
За матеріалами - Ракурс

Про це заявив міністр юстиції ФРН Марко Бушман.

Німеччина не стане учасницею війни, навіть якщо в боях з використанням німецької зброї завдаватимуться ударів по території росії, наголосив він, додавши, що, згідно з міжнародним правом, можна постачати зброю країні, яка воює з метою самооборони.

Уряд Німеччини, ймовірно, дозволить постачання «Леопардів» до зустрічі Контактної групи в Україні 20 січня на американській військовій базі у Рамштайні.

Німецька опозиція звинувачує уряд ФРН у повільності щодо постачання в Україну бойових танків Leopard. «Канцлер Шольц більше не повинен вагатися», — заявив виданню Augsburger Allgemeine експерт з оборонної політики парламентської групи ХДС/ХСС Флоріан Ханн.

Міністр оборони ФРН Крістін Ламбрехт має намір подати у відставку зі своєї посади. Це може статися вже цього тижня. Повідомляється, що ініціатива рішення походить від неї, а не від уряду.

Раніше також стало відомо, що Німеччина зможе відправити в Україну танки Leopard не раніше 2024 року, якщо рішення ухвалить уряд. Адже спершу танки потребують ремонту, який може тривати майже рік — заявили у німецькому концерні Rheinmetall, який має в запасі танки Leopard.

Про це пише Welt з посиланням на голову ради директорів Rheinmetall Арміна Паппергера.

Навіть якщо завтра буде ухвалено рішення про те, що ми можемо відправити наші танки Leopard до Києва, поставка триватиме до початку наступного року, — заявив Паппергер.

Зараз концерн володіє 22 списаними танками Leopard 2 та 88 машинами попередньої моделі Leopard 1. Проте Паппергер зазначив, що вони потребують ремонту, який може тривати майже рік.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2588. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект