НОВИНИ

16.01.2023 | Ціни на газ у Європі на мінімумі за півтора роки
За матеріалами - Korrespondent

Ціна на природний газ у Європі опустилася нижче за $650 за 1 тис. куб. м вперше майже за півтора роки – з початку вересня 2021 року. Про це свідчать біржові торги у понеділок, 16 січня.Так, вартість лютневого ф'ючерсу на хабі TTF у Нідерландах знизилася до $645 за 1 тис. куб. м, або 57,635 євро за МВт·год (виходячи з поточного обмінного курсу євро до долара, ціни на ICE представлені євро за МВт·год). Загальне зниження ціни на день становить понад 11%.

Котирування газу падають на тлі досить теплої погоди у Європі. Середня частка вітрогенерації у виробленні електроенергії ЄС з початку місяця залишається дуже високою та перевищує 26%. А 15 січня вона взагалі досягла рекорду за весь час спостереження – 35,4%.

Крім того, запаси газу в підземних сховищах ЄС перебувають на історичному максимумі для цієї пори року. ПСГ заповнені на 81,7% (на 19% п. п. вище, ніж у середньому на цю дату за останні п'ять років), у них 88,47 млрд куб. м газу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект