НОВИНИ

24.01.2023 | США вважають, що китайські компанії продавали рф бронежилети і каски для війни в Україні
За матеріалами - CNN

Про це повідомляє CNN з посиланням на джерела, знайомі з даними американської та європейської розвідки.

За даними джерел, серед проданого обладнання - бронежилети і каски, але без потужної військової допомоги, про яку просила росія.

Передача обладнання «викликає занепокоєння», заявив один з американських чиновників, однак на даному етапі Вашингтону не зрозуміло, чи знає про це центральний уряд у Пекіні. Хоча державні підприємства домінують в економіці Китаю, не всі вони підлягають постійному нагляду, йдеться у повідомленні.

Деякі офіційні особи США вважають, що китайський уряд знає про передачу обладнання і повинен вжити заходів, щоб зупинити це, сказав другий чиновник.

Як зазначається, держсекретар США Ентоні Блінкен поїде до Китаю найближчими тижнями, і, як очікується, передача обладнання стане темою для обговорення, сказав інший чиновник.

Якщо адміністрація Байдена дійде висновку, що центральний уряд КНР навмисно надає допомогу росії у вторгненні в Україну - або свідомо допускає таку допомогу, адміністрація повинна буде вирішити, наскільки жорстко реагувати.

Починаючи з перших днів війни, головні помічники Байдена попереджали Китай про потенційні наслідки, якщо Пекін вирішить підтримати росію у конфлікті.


США вважають, що на початку війни Китай мав намір продати летальну зброю росії для використання в Україні, заявив американський чиновник. Але відтоді Китай значно скоротив свої плани, і адміністрація Байдена вважає це перемогою.

Представники американської розвідки постійно заявляють, що не бачили жодних доказів того, що Китай надавав летальну допомогу росії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект