НОВИНИ

26.01.2023 | Німеччина планує доставити танки в Україну до кінця березня
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус журналістам під час своєї першої поїздки у війська в землі Саксонія-Ангальт.

«У мене немає підстав вважати, що це надто пізно. Думаю, ми доправимо наші Leopard найпізніше до кінця березня. Наскільки я розумію, це досить швидко», – заявив міністр.

Він переконаний, що танки посилять боєздатність ЗСУ та дозволять їм успішно воювати проти російських військ заради відновлення територіальної цілісності держави.

Глава Бундесверу підтвердив, що навчання українських військових на БМП Marder розпочнеться ще до кінця січня. На танках – трохи пізніше, «щоби все завершити до кінця березня – початку квітня».

Глава Міноборони ФРН не погодився, що Німеччина надто довго розмірковувала щодо постачання Україні танків.

«Ми не вагалися. Ми вели переговори, ми говорили з нашими партнерами, союзниками та друзями, радилися, що краще зробити зараз. А це займає час… Думаю, всі мають бути задоволені цим рішенням, адже ми робимо те, що потрібно», – пояснив Пісторіус, додавши, що йдеться про довіру.


Пісторіус розуміє всіх тих співвітчизників, які були проти постачання танків Україні через побоювання, що Німеччина сама стане стороною війни. Він повторив, що рішення було складне для Берліна, але важливо, що воно було прийнято в тісній кооперації з союзниками та партнерами.

Новий очільник Міноборони заявив, що бачить своїм завданням посилення Бундесверу, на якому сильно заощаджували останні 30 років. Наразі така політика неприпустима з огляду на нову безпекову ситуацію та виклики для НАТО та самої Німеччини, зазначив він.


Як повідомлялося, Пісторіуса було призначено міністром оборони 19 січня.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект