НОВИНИ

05.02.2023 | Китай постачає росії військові технології в обхід санкцій – WSJ
За матеріалами - WSJ

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на аналіз даних російської митниці.

"Митні записи демонструють, що китайські державні оборонні компанії постачають навігаційне обладнання, технології подавлення радіосигналів і деталі винищувачів російським державним оборонним компаніям, що перебувають під санкціями. Це – лише деякі з десятків тисяч партій товарів подвійного призначення – продуктів, які мають як комерційне, так і військове застосування – які росія імпортувала після свого вторгнення минулого року", - йдеться у статті.


Як свідчить аналіз даних російської митниці, наданих виданню вашингтонською організацією C4ADS, яка спеціалізується на виявленні загроз нацбезпеці, більшість поставок подвійного призначення до рф надходили з Китаю. Хоча росія також імпортувала такі товари через Туреччину та ОАЕ, уряди яких західні чиновники звинувачують у нехтуванні санкціями та експортним контролем.

Утім, домінантними експортерами товарів подвійного призначення, які викликають особливе занепокоєння в американських експертів, були саме китайські компанії - як державні, так і приватні. WSJ ідентифікувало більше десятка російських і китайських компаній, які перебувають під санкціями США.

"Попри міжнародний контроль і санкційні протоколи, правдиві дані світової торгівлі показують, що китайські державні оборонні компанії продовжують надсилати військові запчастини російським оборонним компаніям, що потрапили під санкції", - заявила аналітик C4ADS Наомі Гарсія.


За її словами, ці російські компанії "були помічені у використанні цих же типів деталей безпосередньо у війні росії в Україні".

У матеріалі WSJ, зокрема, повідомляється про те, що китайська державна оборонна компанія Poly Technologies 31 серпня 2022 року відвантажила російській державній військово-експортній компанії АТ "рособоронекспорт" навігаційне обладнання для військово-транспортних вертольотів М-17.

Раніше того ж місяця китайська електронна компанія Fujian Nanan Baofeng Electronic Co. поставила "рособоронекспорту" – через узбецьку державну оборонну компанію – телескопічну антену для військової машини RB-531BE, яка використовується для глушіння зв'язку. А 24 жовтня китайська державна авіабудівна компанія AVIC International Holding Corp. відвантажила АО "Крет", дочірньому підприємству державного оборонного гіганта "ростех", що перебуває під санкціями, запчастини для винищувачів Су-35 на суму 1,2 млн дол. США. Серед інших іноземних урядових постачальників, виявлених у російських митних даних – China Taly Aviation Technologies Corp., підрозділ із закупівель департаменту обладнання ВПС Китаю. Серед поставок цієї фірми були деталі, відправлені 4 жовтня російському державному виробнику ракет "алмаз-антей", що перебуває під санкціями, для використання в мобільній радіолокаційній установці 96L6E.


"Дані також показують поставки китайських квадрокоптерів DJI до росії після запровадження санкцій та експортного контролю. Військові аналітики кажуть, що дрони використовуються російськими військами для виявлення та спостереження за українськими силами, а потім для ураження їх артилерією", - йдеться у матеріалі.

Згідно з митними документами, деякі з цих дронів постачаються безпосередньо китайським продавцем російським дистриб'юторам, але інші квадрокоптери DJI йдуть транзитом через Об'єднані Арабські Емірати.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект