НОВИНИ

05.02.2023 | російська війна посилила залежність Європи від США – NYT
За матеріалами - The New York Times

Вашингтон, зазначають експерти, згуртував союзників, організував військову допомогу Україні, надавши їй найбільшу кількість озброєнь та розвідувальних даних.

Так само провідну роль США відіграли в нещодавньому рішенні передати Україні танки Leopard, хоча Німеччина спочатку відмовлялася це робити.


Тим часом Європейський Союз відреагував на вторгнення економічними санкціями проти росії, значною фінансовою допомогою, виплатою країнам ЄС за їхні військові внески в Україну. Загалом воєнна допомога країн Євросоюзу Україні оцінюється в 12 млрд євро, а загальна допомога - майже в 50 млрд.

Мета президента Франції Еммануеля Макрона щодо «стратегічної автономії» – перетворення Європейського Союзу на військову потугу, яка могла б діяти незалежно від Сполучених Штатів, – виявилася порожнім звуком, відзначає видання.


Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, який запропонував план зміцнення безпеки України, сказав, що Макрон «підірвав власну ідею європейської автономії своїми заявами й поведінкою щодо путіна», стверджуючи, що новий порядок європейської безпеки має включати росію і що путіна не можна принижувати.

На думку експертів, війна проти України змінила правила гри, і країни Центральної та Східної Європи одразу зрозуміли, що їм потрібні США для гарантії безпеки, так само вирішила й Німеччина.

Макрон і канцлер ФРН Олаф Шольц не змогли забезпечити необхідне лідерство – як окремо, так і разом.

Тому всі дивляться на Вашингтон як на головного арбітра, а не одне на одного, вважають аналітики.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект