НОВИНИ

07.02.2023 | Швейцарія близька до скасування заборони на передачу зброї Україні
За матеріалами - Reuters

Як зазначається, за законом покупцям швейцарської зброї заборонено її реекспортувати, і це обмеження, на думку деяких представників збройної промисловості країни, шкодить торгівлі. При цьому заклики європейських сусідів Швейцарії дозволити передавати зброю Києву лунають все гучніше.

Однак, думки швейцарських законодавців щодо цього питання розділилися.

Лідер правоцентристської партії FDP Тьєррі Буркарт подав до уряду прохання дозволити реекспорт зброї в країни з демократичними цінностями, подібними до швейцарських.

«Ми хочемо бути нейтральними, але ми є частиною західного світу», — сказав він в інтерв`ю агентству.


На його думку, у Швейцарії не може бути права вето, щоб зупинити інші країни у наданні допомоги Україні. В іншому випадку це означатиме підтримку росії, що не є нейтралітетом.

«Інші країни хочуть підтримати Україну і зробити щось для безпеки і стабільності Європи. Вони не можуть зрозуміти, чому Швейцарія має сказати "ні"», – сказав Буркарт.

З такою позицією погоджується все більше виборців у Швейцарії. Соцопитування Sotomo, опубліковане 5 лютого, показало, що 55% респондентів підтримують дозвіл на реекспорт зброї в Україну.

Буркарт також сказав, що він отримав позитивні сигнали щодо зміни закону від інших партій. Уряд Швейцарії, своєю чергою, заявив, що не перешкоджатиме парламентським обговоренням.

«Берн дотримується існуючої законодавчої бази... і розгляне пропозиції в належний час», — сказав речник Департаменту з економічних питань, який курирує питання торгівлі зброєю.


Швейцарський нейтралітет щодо непостачання зброї воюючим країнам діє з 1815 року та був закріплений договором 1907 року. У країні діє окреме ембарго на продаж зброї Україні та росії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6279. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект