НОВИНИ

10.02.2023 | Німеччина передасть Словаччині дві системи ППО, їх встановлять біля кордону з Україною
Джерело - УКРІНФОРМ

Німеччина надасть Словаччині дві одиниці сучасної системи протиповітряної оборони MANTIS, які будуть використані для посилення захисту східного кордону з Україною, що забезпечується силами та засобами Збройних сил Словаччини.

Про це йдеться в пресрелізі словацького міністерства оборони, передає Укрінформ.

Як оголосив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь, країна отримає системи безкоштовно і на постійній основі для втілення "спільної мети НАТО – зміцнення і захисту східного кордону, частиною якого ми є".

Кожна з двох систем MANTIS складається із восьми станцій автоматичного озброєння (точна кількість станцій, які прибудуть до Словаччини, буде уточнена найближчими тижнями), двох радіолокаційних станцій і командного пункту.

Крім того, разом із ППО Німеччина передасть радар спостереження з дальністю дії до 100 кілометрів і забезпечить навчання словацьких солдатів.

Зенітно-ракетний комплекс MANTIS – це стаціонарна, повністю автоматизована система озброєння, призначена для безперервної оборони наземних об'єктів (наприклад військових баз) від ураження з боку ракет, артилерійських систем, мінометів і безпілотних літальних апаратів.


Німеччина розробила MANTIS насамперед для захисту баз в Афганістані, де донедавна перебували німецькі солдати.

Про намір надати цю систему ППО Берлін і Братислава оголосили під час офіційного візиту колишньої міністерки оборони ФРН Крістіне Ламбрехт до Словаччини в грудні 2022 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1444. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект