НОВИНИ

14.02.2023 | Дисконт на нафту з РФ перевищив 30 доларів - ОПЕК
За матеріалами - Korrespondent

За підсумками січня дисконт на російську експортну нафту марки Urals збільшився ще на $2,5 і перевищив $30 за барель. Про це йдеться у місячному звіті ОПЕК, оприлюдненому у вівторок, 14 лютого.



"Вартість Urals зазнала ще більшого тиску на європейському ринку після набрання чинності санкціями Євросоюзу і G7 проти російської нафти. Дисконт Urals до Північноморського датованого (котирування, що розраховується Argus на основі вартості п'яти сортів нафти, що видобувається в Північному морі, – ред.) у січні збільшився на $2,5, до $30,65 за барель", – йдеться у звіті.

При цьому, за даними Мінфіну РФ, ціна нафти Urals у січні 2023 року становила $49,48 за барель ($50,47 за барель у грудні та $76,09 у січні – грудні 2022 року). А ціна нафти Brent, за даними ОПЕК, за січень цього року становила $83,91 за барель.

Також повідомляється, що видобуток нафти без урахування газового конденсату в Росії в січні 2023 року знизився на 88 тис. барелів на добу (б/д) до грудня 2022 року, до 9,7 млн б/д.

При цьому ОПЕК зазначає, що прогноз видобування в РФ характеризується високим ступенем невизначеності.

Раніше стало відомо, що у березні Росія добровільно скоротить видобуток нафти на 500 тисяч барелів на добу. У Москві дуже сподіваються, що таке обмеження видобутку сприятиме "відновленню ринкових відносин".

Нагадаємо, з 5 грудня 2022 року набуло чинності ембарго ЄС на морські постачання нафти з РФ. Країни G7, ЄС і Австралія ввели межу цін на російську нафту, що поставляється морем, на рівні $60 за барель для підлеглих їм суден і територій.

А з 5 лютого 2023 року почали діяти аналогічні обмеження на постачання нафтопродуктів із Росії. Розмір "стелі" було визначено у розмірі $100 та $45 доларів за барель, залежно від категорії нафтопродуктів.

У результаті, лише за січень Росія втратила $8 млрд через ліміт нафтових цін. Загалом нафтогазові доходи країни-агресора скоротилися, приблизно, на третину.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект