НОВИНИ

17.02.2023 | Байден не бачить доказів того, що збиті повітряні кулі шпигували за об‘єктами Пентагону
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це заявив у четвер Джо Байден у своєму зверненні з приводу реакцію Сполучених Штатів на непізнані об'єкти в повітряному просторі Північної Америки протягом останніх тижнів.

Байден зазначив також, що немає доказів різкого збільшення кількості таких об'єктів.

«Зараз ми просто бачимо їх більше, зокрема через кроки, які ми зробили для збільшення кількості наших радарів», - сказав він.


Президент доручив своїй адміністрації викласти йому «чіткіші правила щодо того, як ми поводитимемося з цими непізнаними об'єктами.., розрізняючи, які, ймовірно, становлять загрозу безпеці й потребують дій, і які не становлять».

Збиті об'єкти, можуть бути пов'язані з діяльністю приватних компаній, додав він.

«Поточна оцінка розвідувальних служб полягає в тому, що ці три об'єкти, очевидно, були повітряними кулями, пов'язаними з приватними компаніями, рекреаційними чи дослідницькими установами, котрі вивчають погоду або проводять інші наукові дослідження», - сказав президент.


Він пояснив, що наказав військовим збити непізнані об'єкти через їхню небезпеку для цивільної авіації й через те, що «не можна було виключити ризику спостереження за чутливими об'єктами» Пентагону.

Байден заявив, що доручив своєму радникові з національної безпеки очолити урядові зусилля з безпечної боротьби з об'єктами в повітряному просторі.


Держсекретар Ентоні Блінкен очолить роботу зі «встановлення загальних глобальних норм у цьому значною мірою нерегульованому просторі».

«Ці кроки приведуть до більш безпечного й надійного неба для наших авіапасажирів, військових, науковців і людей на землі», - додав Байден.

Водночас Байден заявив, що планує в майбутньому поговорити з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, не уточнивши, коли може відбутися така зустріч.

«Ми прагнемо конкуренції, а не конфлікту з Китаєм. Ми не шукаємо нової холодної війни, – сказав він. – Але я не приношу вибачень, і ми змагатимемося».


Він підкреслив важливість «підтримання відкритих ліній зв'язку між дипломатами й військовими фахівцями» двох країн.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект