НОВИНИ

19.02.2023 | Прем’єрка Естонії пропонує спільні закупівлі зброї для України
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це сказала прем’єрка Естонії Кайя Каллас українським журналістам на полях Мюнхенської безпекової конференції.

Естонія - єдина, яка допомогла Україні найбільше з точки зору витрат на одиницю власного населення: Естонія витрачає понад 1% ВВП на допомогу Україні, заявила очільниця уряду.

«Як дуже маленька країна, ми віддаємо все, що маємо», - зазначила прем‘єрка.

За її словами, естонський уряд отримує нові списки того, що потрібно Україні з військової техніки і боєприпасів, і робить усе можливе, щоби виконати.

Водночас Таллінн тисне на європейському рівні. Зокрема, пропонує спільні замовлення та закупівлі озброєнь напряму на підприємствах із подальшим їх переданням безпосередньо Україні. ЄС досить добре, за оцінкою Каллас, відреагував на її пропозицію збільшити виготовлення боєприпасів.

«Мій заклик був той, що ми маємо рухатися швидко… Ми могли би бути швидшими, це те, що турбує», - сказала політик, додавши, що якби зброя, яку виділяють зараз, була надана ще в січні минулого року, ситуація сьогодні була би іншою, а багато життів збережено.

Ідея Каллас полягає у тому, що можна скористатися механізмом, який був застосований для закупівлі вакцин під час пандемії COVID-19. Минулого тижня політик вийшла з пропозицією до Єврокомісії, щоби країни-члени видалили фінанси, а та зробила замовлення. Це скоротило б час.

У Мюнхені Каллас зустрілася з представниками ВПК. росія, нагадала вона їм, виробляє зброю в три зміни. За її словами, європейська промисловість також має робити те саме «та відправляти напряму Україні». Каллас оптимістично оцінює перспективи.

На запитання кореспондента Укрінформу, чи не боїться Естонія за свою обороноздатність, оскільки віддає все, що має, Україні, Каллас запевнила, що її країна дбає про власну обороноздатність. Так, у січні минулого року, віддавши Україні військову техніку та боєприпаси, Естонія почала закупляти необхідне для своєї армії. Наразі запаси відновлено, розміщено нові замовлення. Каллас закликала інших лідерів зробити те ж саме.

Також Естонія виступає за максимально сильні санкції. 9-й пакет уже прийнятий, 10-й на підході. Каллас зауважила, що санкціі не лише мають бути сильними, в них не повинно бути лазівок. Тож треба забезпечити неможливість їх обходу через треті країни та, таким чином, позбавити російський режим засобів продовжувати війну.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект