НОВИНИ

06.09.2006 | МЗС переконаний у вступі до СОТ до кінця року
Джерело - Українська служба ВВС

Український прем'єр Віктор Янукович сказав, що Україна має намір робити послідовні кроки на шляху вступу до СОТ, але здійснюватиме це не поспіхом.



Промовляючи у Верховній Раді, прем'єр не назвав можливої дати вступу до СОТ.


МЗС твердить, що Україна має намір приєднатися до СОТ вже до кінця нинішнього року. Та аналітики налаштовані менш оптимістично, посилаючись в тому числі, на позицію комуністів і соціалістів.









СОТ


 

Процес просування України до СОТ супроводжується численними нереалізованими обіцянками і суперечливим ставленням до перспектив приєднання до цієї організації з боку різних гілок влади і політичних сил, які контролюють її дії.


В СОТ чим скоріше, але не поспіхом


Попередній уряд прогнозував вступ до СОТ ще до кінця минулого року. Потім, поскаржившись на бездіяльність Верховної Ради, переніс завершення всіх двосторонніх переговорів щодо приєднання до вересня нинішнього року.


Нинішнй уряд Януковича зобов'язав вже до грудня заверщити такі переговори з країнами–членами робочої групи щодо розгляду української заявки.


Прем'єр Віктор Януковаич, промовляючи у вівторок у парламенті, запевнив, що Україна буде йти до СОТ послідовно, але не поспішаючи:
'Наш уряд ставить завдання послідовно вести Україну до СОТ, оскільки це відповідає інтересам України. І чим скоріше ми завершимо цей процес, тим краще для України. До СОТ ми плануємо вступати не поспіхом, а впевнено з прийнятними для нашої економіки перехідними періодами і належним захистом внутрішнього ринку.'


Пан Янукович не згадав, про який саме термін приєднання до СОТ йдеться, а до певної міри неоднозначне трактування темпів просування – послідовно, але не поспіхом - у Києві пояснюють кількома причинами.


З одного боку, планований вступ до СОТ може гальмувати інтеграцію в рамках СНД, зокрема, в рамках створення ЄЕП, прихильниками якого є чимало чільних представників з оточення Януковича.


З іншого боку – потужна бізнесова еліта Партії Рагіонів, дружньої до Росії, зацікавлена у приєднанні до СОТ.


СПУ та КПУ - піклування про товаровиробника чи затягування вступу до СОТ?


Також не дуже оптимістично відгукується щодо перспектив вступу до СОТ Олександр Мороз - спікер Верховної Ради, за якою ухвалення необхідних для вступу до СОТ законів.


Чимало аналітиків каже, що позиція пана Мороза має всі ознаки затягування процесу приєднання.


Та Олександр Мороз посилається на необхідність серйозних дискусій навколо ухвалення законопроектів, і навіть прогнозує збільшення кількості вже існуючих документів, необхідних для розгляду. А відтак і збільшення часу для їх узгодження.


Олександр Мороз: 'Пакет законів щодо вступу до СОТ може навіть розширюватися. Залежно від певних обставин. Є 11-14 дискусійних проектів. На мій погляд, дискусія буде, незалежно від того, якою буде коаліція. Адже йдеться про захист українських товаровиробників.'


Ще більш критичні заяви щодо СОТ лунають із боку комуністів, які заявили про необхідність перегляду вже ухвалених Верховною Радою законопроектів в рамках вступу до організації. Комуністи вважають, що вони були прийняті за допомогою того, що вони називають політичним шантажем із боку Нашої України і БЮТ.


МЗС зберігає оптимізм


Зі свого боку МЗС стверджує, що саме до кінця нинішнього року Україна таки планує вступити до СОТ. Міністерство посилається на практичну завершеність всіх формальностей і процедур.


Як заявив речник МЗС Андрій Дещиця, 'є термін до кінця 2006 року. Він залишається актуальним.'


Певним позитивним сигналом для Києва називають заяви чільних представників Єврокомісії про можливість укладення угоди щодо зони вільної торгівлі з Україною і низкою інших країн.


Хоча представник Єврокомісії Пітер Манделсон, який відповідає за питання торгівлі, попередив, що такі переговори з Україною можуть розпочатися тільки після вступу цієї країни до СОТ.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект