НОВИНИ

02.03.2023 | ЄК підготувала план збільшення виробництва боєприпасів -
За матеріалами - Spiegel

Єврокомісія хоче надати країнам-членам план, який забезпечить постачання боєприпасів Україні та поповнить запаси у країнах ЄС.

Повідомляється, що план складається із трьох компонентів.

Перший компонент передбачає негайне збільшення постачання боєприпасів в Україну. Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель невдовзі запропонує додатковий пакет підтримки на суму 1 млрд євро з цією метою насамперед для постачання 155-мм снарядів.

Другий компонент передбачає спільну закупівлю 155-мм боєприпасів Європейським оборонним агентством EDA для заповнення прогалин у запасах країн ЄС та забезпечення постачання Україні в довгостроковій перспективі.

Третій – покликаний забезпечити довгострокове збільшення європейських потужностей із виробництва боєприпасів з урахуванням зміни ситуації.

Зазначається, що допомога в рамках першого компонента надаватиметься за вже усталеною схемою: країни ЄС постачають Україні боєприпаси, а натомість отримують гроші з Європейського фонду миру (ЄФМ).

Другий компонент плану містить чіткий меседж: час, коли мир у Європі вважався гарантованим, минув, і країни ЄС мають це враховувати – шляхом придбання більшої кількості боєприпасів у довгостроковій перспективі.

Це має статися за допомогою проекту EDA. Країни-члени ЄС та Україна повинні звести докупи свої потреби, щоб "розмістити масове замовлення і дати промисловості чіткий сигнал про попит". На думку Єврокомісії, лише якщо промисловість буде впевнена, що такий попит існує, вона буде готова збільшити свої виробничі потужності у довгостроковій перспективі.

Зазначається, що 25 із 27 країн ЄС та Норвегія вже висловили зацікавленість в участі у проекті, який триватиме сім років.

Третій компонент має вирішити основну проблему: "швидке зменшення" запасів боєприпасів у країнах ЄС та недостатні потужності для їхнього виробництва, які тепер мають бути "швидко збільшені".

Очікується, що міністри оборони країн ЄС обговорять пропозиції на неформальній зустрічі у Стокгольмі на початку наступного тижня, а рішення можуть бути ухвалені на наступному саміті глав держав та урядів наприкінці березня.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект