НОВИНИ

11.03.2023 | росія планує нові протести в Молдові, аби повалити уряд - Білий дім
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це заявив на пресбрифінгу координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

«У той час як Молдова продовжує інтегруватися в Європу, за нашими оцінками, росія намагається послабити її уряд з імовірною кінцевою метою побачити в столиці держави більш дружню до росії адміністрацію», - сказав він.

За словами Кірбі, з російського боку відбуваються «спроби інсценувати та використати протести в Молдові» з метою «фабрикації повстання» проти уряду. Крім того, за оцінками американської розвідки, група росіян проводить підготовку нових демонстрацій у країні.


«За минулі роки ми бачили, як росія намагалася дестабілізувати інші європейські країни, але зазнала невдачі», - зазначив він, згадавши події у Чорногорії 2016 року.

Представник Білого дому також зауважив, що росіяни прагнуть створити інформаційну плутанину щодо ситуації в регіоні.

«Наприклад, ми бачили, як представники російської влади стверджували, ніби Україна планує атакувати сепаратистський регіон Придністров’я. Дозвольте мені сказати чітко: ці закиди є необґрунтованими, вони неправдиві», - підкреслив Кірбі.


У цьому контексті представник адміністрації Байдена поінформував, що Сполучені Штати роблять низку кроків, аби не дати росії дестабілізувати Молдову. Це, за його словами, включає тісну співпрацю США з урядом РМ, введення санкцій проти всіх причетних до зусиль з дестабілізації, у тому числі олігархів та корумпованих політиків. Крім того, Штати нададуть Молдові $265 мільйонів екстреної підтримки у зв’язку з війною рф проти України.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект