НОВИНИ

12.03.2023 | Польща розбудовує найбільшу в Європі сухопутну армію для протидії загрозі рф
За матеріалами - The Telegraph

Варшава розпочала найбільше за останні півсотні років переозброєння у відповідь на загрозу з боку росії та має намір довести витратити на оборону цього року до 4% ВВП та кількість військ у майбутньому – до 300 тис.


Зазначається, що такі оборонні витрати удвоє перевищують вимоги НАТО і є найбільшими в Альянсі в перерахунку на душу населення.

Поляки вже розмістили замовлення на 1000 танків K2 в Південній Кореї й 250 танків M1A2 SEPv3 Abram у США. Таким чином, Польща володітиме найбільшим у Європі танковим військом (у Британії всього 227 танків).


Її артилерія буде посилена 600 установами K9, 18-ма HIMARS з 9000 ракет, також і 288 реактивними системами залпового вогню K239 Chunmoo MRL з Південної Кореї.

Військо налічуватиме понад 1000 БМП Borsuk польського виробництва, а повітряне прикриття забезпечуватимуть 96 вертольотів AH-64E Apache, придбаних у США, і 48 бойових літаків FA-50, які замовлені в Південній Кореї.



Чисельність польської армії також зросте удвоє – до 300 тис. осіб, що перетворить Польщу на найбільшу за чисельністю особового складу військову потугу Європи на захід від України.


Також ведуться переговори про будівництво великого оборонного заводу у співпраці з Великою Британією, частково для виробництва та ремонтувати техніки й зброї, призначеної для України.

До 2035 року Польща планує витратити на озброєння близько 100 мільярдів доларів, а цьогорічний оборонний бюджет становитиме рекордні 20,5 млрд. Водночас за даними польських ЗМІ, фактична сума у 2023 році може сягнути 27 млрд доларів, якщо врахувати позабюджетні кошти.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект