НОВИНИ

15.03.2023 | Україна обговорює з Євросоюзом постачання боєприпасів на трьох треках
За матеріалами - Радіо Свобода

Про це повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода представник України при ЄС Всеволод Ченцов.

"Питання боєприпасів – у фокусі уваги було і міністерської зустрічі в Стокгольмі , в якій брав участь міністр оборони Резніков, і тут, що стосується нашої вже безпосередньо роботи з Європейською службою зовнішньої діяльності, з військовим штабом. Ми працюємо над тим, щоби держави-члени могли максимально швидко і також комфортно для себе, тобто розуміючи, що буде далі, віддати нам те, що потрібно на полі бою саме сьогодні. І це – перший трек", - сказав Ченцов.

Як зазначив дипломат, аби забезпечити реалізацію цього першого кроку, держави ЄС домовилися фактично виділити в рамках Європейського фонду миру окремий ресурс, "з якого будуть, власне, в прискореному режимі компенсовуватися такі видатки": "Тобто – щоб вони зрозуміли: якщо вони швидко видадуть те, що є на складах, відповідно, вони можуть претендувати на швидку компенсацію. І таким чином вони зможуть використати ці кошти в тому числі для того, щоб виробляти ці припаси".


Другий трек стосується спільних закупівель. "Це також питання, яке обговорювалося в Стокгольмі, це питання, яке обговорюється зараз на рівні COREPER (Комітет постійних представників у ЄС, до якого входять глави або заступники місій країн-членів у Брюсселі), і ми сподіваємося, що буде знайдена оптимальна модель, з точки зору того, як цей процес буде координуватися. На сьогодні є пропозиція, щоб активно залучалася Європейська оборонна агенція. У держав-членів є також свої можливості і свій досвід. Також досвід у рамках НАТО", - зазначив Ченцов.

За його словами, Україні як бенефіціару цього процесу та державам ЄС треба його "просто правильно скоординувати". "Тобто, держави-члени видають те, що є на складах, і оперативно займаються спільними закупівлями. І ці спільні закупівлі, знову ж таки, насамперед розраховані на те, щоб вони могли віддавати те, що є, і поповнювати свій ресурс", - повідомив представник України при ЄС.


Він додав, що третій трек стосується того, "як у середньо- і довготерміновій перспективі забезпечити планомірне поповнення цих ресурсів". "Тут уже вступає в дію Єврокомісія, тому що саме вона розуміє, які повинні бути стимули для виробництва, які можливі пільги, яка може бути координація вже на загальноєвропейському рівні, на рівні індустрій", - резюмував Ченцов.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект