НОВИНИ

14.09.2006 | У Європі бояться нової хвилі іммігрантів та продовжують дискутувати щодо вступу Туреччини до ЄС /огляд преси/
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейська преса у вівторок багато пише про загрозу нової хвилі іммігрантів, у тому числі й з нових країн Євросоюзу, а також про перспективи входження до ЄС Туреччини. Газети Європи також пишуть про Ураїну.
 
 

Лондонська “Файненшел Таймс” пише у вівторок про наростання страху в західних європейців перед хвилею нової імміграції, насамперед, з десяти новоприєднаних країн ЄС. Газета пише про те, що чимало крамарів у Лондоні вивчають польську мову, бо британська влада оголосила, що очікує приїзду до країни близько 600 тисяч нових емігрантів, значна частина котрих прибуває до Великої Британії з Польщі. Британці також бояться нових іммігрантів з Болгарії та Румунії.


Згадана впливова лондонська “Файненшел Таймс” наводить опубліковані минулого тижня результати щорічного опитування громадської думки в Європі, що його проводить німецький Фонд Маршалла. З цього, зокрема, випливає, що близько 76 % європейців вважають збільшення кількості нових іммігрантів " значною загрозою".



Із темою нової еміграції пов‘язані також публікації європейської преси про поширення Шенгенської угоди на нових членів ЄС. Німецька “Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ” пише про те, що планована Брюсселем ліквідація індивідуального прикордонного контролю між "новими" і "старими" країнами-членами ЄС восени 2007 року відкладається щонайменше на один рік.


Британська “Індепендент” відзначає у вівторок, що "швидка і тріумфальна незалежність" колишньої югославської республіки Чорногорії породжує у Подґоріци "ейфорію швидкого відкриття дверей до ЄС". А інша британська газета – “Ґардіан” – відзначає, що у поглядах між верхами ЄС і пересічними європейцями щодо можливого прийняття до спільноти Туреччини існують значні відмінності. Якщо, як пише у вівторок “Ґардіан”, чимало європейських політиків вбачають у Туреччині з її мусульманською більшістю "своєрідний міст до ісламського світу", то щорічне опитування вже згаданого німецького фонду Маршалла, оприлюднене минулого тижня, показало що за два останніх роки до 32 % європейців, які негативно ставляться до можливого входження Туреччини до ЄС, приєдналося ще 12%. Разом з тим це опитування показало, що " турецька громадська думка охолола до США і Європи, а потеплішала до Ірану".


 



Turkey_EU_flag


А в електронному варіанті “Файненшел Таймс” оприлюднене велике інтерв‘ю з російським президентом Владіміром Путіним, де господар Кремля каже:" Ми не позбавимо тиску трубопроводи, котрі пролягають через Польщу і Україну", але далі додає, що Росія не збирається оплачувати режим "помаранчевої революції" дешевим газом. На думку Путіна у цьому інтерв‘ю “Файненшел Таймс”, Європа постраждала б , якби її металургійна промисловість платила 250 доларів за тисячу кубів російського газу, тоді як їхні українські конкуренти – 50 доларів. Разом із задоволенням про відокремлення проблеми транзиту газу до Європи і постачання його в Україну у переговорах з Києвом Владімір Путін похвалив Віктора Ющенка за серйозність та відповідальність і сказав, що український президент " робить Україну респектабельною державою".


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3014. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект