НОВИНИ

14.09.2006 | Романо Проді пропонує скоротити конституцію Євросоюзу
Джерело - EUobserver

Італійський прем'єр Проді закликав до розробки спрощеної версії конституції ЄС, фактично підтримавши пропозиції відносно "міні-договору", які були висловлені кандидатом на посаду президента Франції Ніколя Саркозі.


В інтерв'ю для французького щоденника "Le Monde" пан Проді сказав, що такий довгий текст конституції повинен бути скорочений, аби надати йому другий шанс.


"На мою думку, існує можливість знову розпочати конституційний проект, але в значно скороченій формі", - підкреслив італійський лідер.


 


"Третя глава не може бути ухвалена у нинішній формі", - сказав Проді, маючи на увазі третю частину документу, в якій надається детальне описання політик ЄС та методів ухвалення рішень.


В свою чергу, згідно думки пана Саркозі "міні-договір" може включати ключові положення частини першої конституції.

Але просто виключити третю частину з тексту, на думку експертів, видається проблематичним, так як дана глава також містить перелік політик щодо яких конституція пропонує покращити процедури ухвалення рішень, відмовившись від права національного вето.


"Ми повинні мати інший погляд також і на аспекти прийняття рішень. В Європі 25-х, а потім 27-х, одностайність під час ухвалення рішень може означати повну блокаду", сказав пан Проді.


Щодо цих пропозицій не всі країни погоджуються із механічним зменшенням нинішнього тексту. Польський прем'єр Ярослав Качинський ще у серпні заявив, що Варшава хоче поновити дебати відносно ваги польських голосів під час прийняття рішень.

Варшава планує презентувати детальні пропозиції щодо нового договору під час майбутнього німецького головування на початку минулого року. При цьому, текст буде містити значно меншу "федералістську складову".


Пан Проді заявив, що "політичні дебати можуть розпочатися знову з нагоди відзначення 50- річниці Римського Договору 25 березня 2007 року". І додав, що "нічого не трапиться до французьких виборів у травні".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект