НОВИНИ

20.09.2006 | Єврозона може зруйнуватися через слабкі економічні реформи
Джерело - EUobserver

В найближчому майбутньому єврозона ризикує опинитися під загрозою розколу, тим самим ставлячи під небезпеку єдиний ринок ЄС. Про це йдеться в спеціальній новій доповіді, яка відмічає найбільші ризики з боку Італії.


Під назвою "Чи буде порушена єврозона?" лондонським Центром європейських реформ опублікована спеціальна доповідь, яка аргументує, що замість того, аби створений у 1999 році Європейський Валютний Союз просував необхідні реформи, національні уряди стають менш послідовними та більше не відчувають зобов'язань просувати непопулярні економічні реформи.


Як результат, на сьогодні єврозона, що об'єднує 12 країн, зіткнулася із ситуацією, коли Італія може в кінці кінців буде вимушена відмовитися від спільної валюти, тому що економічна ціна її присутності є вищою, аніж її (Італії) вихід.


"Невдачі Італії в питаннях підвищення конкуренції однозначно можуть поставити питання щодо її членства в єврозоні, а також сталість ЄВС", - йдеться у 59-сторінковій доповіді, яка стверджує, що ймовірність виходу Італії з єврозони становить приблизно 40 відсотків.


Відмічаючи економічні проблеми з якими зіткнулася Італія - відсутність конкуренції у сервісному секторі та низький рівень інвестицій - доповідь вказує на те, що найбільшою проблемою Італії, певно, є "відсутність реального відчуття національної кризи".


Країна гостро потребує приборкання високого рівня інфляції, реформування бюджетного процесу, лібералізації сервісного сектору та ринку праці.


Вкахуючи на те, що шанси на економічне зростання в країна дорівнюють близько 20 відсотків, доповідь вказує, що у випадку виходу Італії з єврозони, за нею можуть послідувати Іспанія та Португалія.


За ними, можливо полишать єврозону такі країни, як Франція та Німеччина, наполягаючи на введенні торгівельних бар'єрів проти італійського імпорту, що призведе до поступового колапсу єдиного ринку.


Для уникнення найгіршого сценарію, єврозона потребує, в крайньому випадку, "дуже гнучкого ринку праці, високого рівня конкуренції в усіх секторах, повної інтеграції економік та професійного менджементу публічними фінансами".


Повернення ЄВС в напрямку оздоровлення, в першу чергу, залишить від процесів у Німеччині. В свою чергу, шанси на успіх залежать від бажання нинішнього уряду просувати реформи на тлі дуже ворожого громадського клімату.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект