НОВИНИ

20.09.2006 | Президент Ірану виголосив скандальну промову в ООН
За матеріалами - NEWSru.com

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад звинуватив США і Великобританію в тому, що вони використовують Раду Безпеки ООН у власних цілях.


У своїй промові перед Генеральною Асамблеєю ООН іранський лідер поставив за провину Заходу те, що він "за допомогою Радбезу намагається забезпечити власну безпеку і використовує високий міжнародний орган як інструмент "погрози і примусу".








Президент Ірану виголосив скандальну промову в ООН
Reuters



 


"Якщо в них з’являються розбіжності з якоюсь країною, вони тягнуть її в Раду Безпеки і, будучи позивачами, привласнюють собі одночасно ролі обвинувача, судді і ката, - сказав Ахмадінежад. - І це справедливий порядок?"


На його думку, Рада Безпеки ООН не в змозі припинити "порушення невід’ємних прав" одних країн іншими і перешкодити окремим державам гальмувати науково-технічний прогрес інших. "Використання Ради Безпеки як інструменту примусу і погроз викликає серйозне занепокоєння, - заявив Ахмадінежад. - Окремі постійні члени РБ ООН навіть тоді, коли вони самі є сторонами міжнародних конфліктів, примудряються загрожувати механізмом РБ і виносити обвинувачувальні вироки своїм опонентам ще до того, як Рада прийме рішення".


У зв’язку з цим він висловився за реформування структури і методів роботи РБ ООН, оскільки цей орган, "є спадщиною Другої світової війни і більше не відповідає очікуванням нинішнього покоління і сучасних потреб людства". Зокрема, іранський президент запропонував розширити число постійних членів РБ, включивши в нього представників Руху неприєднання, Організації Ісламська конференція й африканський континент із наданням кожному з них права вето.


Сполучені Штати і Великобританія входять у число п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН і володіють, таким чином, правом вето на будь-які рішення цього міжнародного органу. При цьому Лондон і Вашингтон відігравали ключову роль у складанні тексту прийнятої в липні резолюції Ради Безпеки, яка дала Тегерану термін до 31 серпня на припинення робіт зі збагачення урану і доручила Міжнародному агентству ООН з атомної енергії (МАГАТЕ) відзвітуватися у виконанні цієї умови Тегераном.


У випадку непокори Іран, відповідно до резолюції, може зіштовхнутися з погрозою міжнародних санкцій, однак ще до закінчення терміну уряд Ісламської Республіки дав зрозуміти, що не збирається припиняти збагачення ураном.


Ахмадінежад заявив у стінах Генеральної асамблеї, що його країна як і раніше має намір виконувати умови договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Діяльність Тегерану в цій сфері, підкреслив іранський президент, "прозора, мирна і знаходиться під пильним спостереженням МАГАТЕ".


Ахмадінежад нагадав, що Іран є членом МАГАТЕ і прихильником Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. "Чому ж тоді виникають заперечення проти наших законно визнаних прав?" - запитав Ахмадінежад.


Він звинуватив західні країни в тому, що "вони самі широко користуються благами ядерної енергетики, а деякі з них навіть скористалися ядерною технологією в далеко не мирних цілях, включаючи виробництво ядерних бомб". "У деяких же з них навіть мається похмурий досвід застосування такої зброї проти людства", - сказав іранський президент.


"Деякі держави заявили, що розробляють ядерну зброю другого і третього покоління. Навіщо їм ця зброя - для зміцнення світу і демократії? Фактично це є інструментом придушення і погроз", - заявив президент Ірану.


За його словами, військове втручання "окупантів" за останні три роки ніде у світі, у тому числі в Іраку, не привело до наведення порядку і згоди.


Говорячи про державу Ізраїль, Ахмадінежад заявив: "Цей режим є постійним джерелом погрози і нестабільності на Близькому Сході, веде до війни, проливає кров і перешкоджає прогресові країн у регіоні".


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект