НОВИНИ

21.09.2006 | Бундестаг проголосував за “історичну” участь бундесверу в миротворчій місії ООН на Близькому Сході
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Німецький Бундестаґ проголосував за участь бундесверу в миротворчій місії ООН у Лівані. Проти виступили тільки представники лібералів та Лівої партії.










Bundestag

Головне питання, яке в середу обговорювали в Бундестазі, – участь бундесверу в миротворчій місії ООН у Лівані. Передусім голосами соціал-демократів та християнських демократів Бундестаґ підтримав таке рішення.


Історична ухвала


Його справді можна вважати історичним – на цьому наголосила й Анґела Меркель у своєму виступі. Вона ще раз повторила свої слова: «Ця місія бундесверу на Близькому сході відрізняється від інших, оскільки вона має історичний характер».


Уперше на Близький Схід вирушать німецькі солдати зі зброєю в руках. 2400 військовослужбовців патрулюватимуть на морському кордоні Лівану, щоби таким чином покласти край нелегальному постачанню зброї радикальній ісламській організації «Хезболла».


«За» і «проти»


Більшість німецьких політиків сподіваються, що місія ООН сприятиме встановленню миру в регіоні. Навіть велика частина «зелених» після тривалих дебатів та зважування всіх «за» і «проти» виступила за відрядження німецьких солдатів на Близький Схід.


Відхилила участь Німеччини у місії ООН лише більшість лібералів й усі представники Лівої партії. Критики участі бундесверу в операції, яка триватиме щонайменше до кінця серпня наступного року, звертають увагу на особливість ситуації, в якій перебуває Німеччина.


Лідер ліберальної Вільної демократичної партії Ґідо Вестервелле наголосив, що Німеччина не має бути нейтральною, коли йдеться про Ізраїль. «Але саме така нейтральність у разі конфлікту вимагатиметься від німецьких солдатів, якщо вони братимуть участь у місії ООН», – заявив політик.


Міністри оборони та закордонних справ Німеччини відкинули такі побоювання. Вони звернули увагу, що з проханням відрядити солдатів бундесверу до кризового регіону звернулися до Берліна і Ізраїль, і Ліван.


Важливе рішення


Це було одне з тих пленарних засідань, на яких обов’язкова присутність усіх депутатів Бундестаґу.


За хвилину до дев’ятої в залі з’явилася канцлер Німеччини Анґела Меркель. Міністр оборони Франц Йозеф Юнґ та глава зовнішньополітичного відомства Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр прийшли ще раніше. Не бракувало в залі й віце-канцлера Франца Мюнтеферінґа.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6154. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект