НОВИНИ

26.09.2006 | Брюссель досі вивчає лист Януковича Схефферу
За матеріалами - Української правди

Після заяв прем'єра Віктора Януковича в Брюсселі Україна втратила час для приєднання до Плану дій щодо здобуття членства в НАТО.



Про це сказав посол Німеччини в Україні Райнхард Шеферс в інтерв'ю "Комерсант-Україна".


"Мова може йти хіба що про втрату часу. Утім, участь у ПДЧ не означає автоматичного членства в НАТО. Багато хто вважає, що, приєднавшись до Плану дій, Україна вступить до НАТО через два роки. Це не відповідає дійсності", - сказав він.


Водночас посол відзначив, що розчарування від заяв Януковича "не було, адже були дані обіцянки співпраці України і НАТО".


На питання, як Німеччина оцінює зовнішню політику уряду Януковича, Шеферс відповів:


"Ми зараз спостерігаємо за урядом Януковича і займаємо вичікувальну позицію. У нас є певні очікування. Насамперед, це вступ до СОТ, імплементація програм співпраці з НАТО, підготовка до дуже важливих переговорів з Євросоюзом і дотримання митного режиму між Україною і Молдовою, співпраця з місією Євросоюзу з прикордонних питань".


Посол також відзначив, що в Брюсселі "уважно вивчили лист Януковича від 31 серпня, адресований Uенеральному секретарю НАТО Яапу де Хооп Схефферу".


"Янукович окреслив широкий спектр майбутніх політичних зв'язків України і НАТО. Це має для нас особливе значення. Важливо, щоб Україна продовжувала політику відкритих дверей щодо НАТО…Прем'єр-міністр назвав дуже багато сфер співпраці і вказав на низку довгострокових зобов'язань України перед Fльянсом", - сказав він.


На думку посла, другий візит Януковича в Брюссель "важливий у плані встановлення особистих контактів перед найважливішими переговорами між Україною і ЄС, що почнуться з наступного року – саме тоді, коли Німеччина буде головувати в Європейському союзі".


За його словами, переговори будуть вестися з приводу укладення розширеної угоди, яка у 2008 році має замінити чинний договір про партнерство і план дій між Україною і ЄС.


"Він окреслить нові рамки співпраці між Україною і Євросоюзом. Основним пунктом enhanced agreement стане створення зони вільної торгівлі. Крім того, потрібно буде укласти низку договорів, що наблизять українське законодавство до законодавства ЄС. Це будуть найскладніші і відповідальніші переговори, які коли-небудь вела Україна. У більшому або меншому ступені вони будуть стосуватися кожного громадянина вашої країни", - сказав Шефферс.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7960. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект