НОВИНИ

13.09.2004 | Дискусії про членство України в ЄС є “теоретичними”, поки немає її заявки на вступ - європарламентар
Джерело - ПроЄвропа

Європарламентар від Великобританії Емма Боніно, яка в комісії закордонних справ Європейського парламенту працює в підкомісії з питань прав людини вважає, що відносини Україна-ЄС залежатимуть від перебігу виборчої кампанїі та розвитку політичної ситуації після виборів президента України.
 
Зокрема, в інтерв’ю Польському агентству преси (ПАП) європарламентарка зазначила, що вона розуміє позицію президента Польщі Александра Кваснєвського щодо необхідності надати Україні перспективу членства в ЄС, однак Україна сама мусить прийняти рішення.
 
При цьому вона зауважила, що процедури прийняття країн до ЄС “дуже виразні”.
 
“Процедура прийняття країни до членів ЄС не є, ані легкою, ані швидкою. Зрештою вона ніколи не була такою, ані у випадку прийняття Іспанії, ані Португалії, ані Польщі”, зазначила Боніто.
 
За її словами, на нинішньому етапі дискусії щодо України мають тільки теоретичне значення.
 
“Поки на столі переговорів немає конкретної заяви , дискусії про гіпотетичну ситуацію не мають більшого значення. Передусім Україна має сама вирішити, що полягає в основі її інтересів на тривалу перспективу, де і як вона бачить свою роль”.
 
Боніто не виключила, що європейські кроки України могли би призвести до ускладення переговорів щодо зони вільної торгівлі з Росією.
 
У цьому контексті агентство наводить слова президента Росії Володимира Путіна під час недавньої зустрічіз іноземними журналістами щодо того, якщо йдеть про його думку, то “немає проблем з членством України в ЄС”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект