НОВИНИ

03.10.2006 | Міністр фінансів Грузії: Блокада завдасть великих збитків Росії
За матеріалами - Грузия online, РИА Новости, Lenta.ru

Введення Росією економічної блокади проти Грузії нанесе Росії більше збитків, ніж Грузії, заявив на прес-конференції 2 жовтня міністр фінансів Грузії Олексій Алексішвілі.


За його словами, він не думає, що Росія оголосить Грузії блокаду, але навіть якщо вона зважиться на такий крок, то припуститися великої помилки, тому що цим доведе, що інвестиційний клімат у Росії хиткий і несприятливий.








Міністр фінансів Грузії: Блокада завдасть великих збитків Росії
Reuters
Поліція Грузії передає Олександра Завгороднього і Дмитра Казанцева представникам ОБСЄ


 


Якщо Росія заборонить грошові перекази в Грузію, то гроші все одно потраплять за місцем призначення іншими легальними шляхами, зазначив міністр.


Оголошене Росією ембарго на грузинське вино зробило Грузії велику послугу, заявив на прес-конференції 2 жовтня Олексій Алексішвілі. За його словами, введенням заборони на грузинське вино Росія припустилася великої помилки, тому що їй треба було проконтролювати виробництво фальшивого вина на власній території. "Вона ж заборонила ввіз якісного грузинського вина, і цим спонукала Грузію шукати нові ринки збуту для своєї продукції. І ці ринки були знайдені", - відзначив Алексишвили.


У вівторок, 3 жовтня, припиняється авіаційне і залізничне сполучення Росії з Грузією. Міністерство транспорту РФ призупинило усі види транспортного сполучення з Грузією.


"Ми призупинили авіаційне, залізничне автомобільне, морське й автобусне сполучення з Грузією", - повідомили в міністерстві транспорту РФ.


У міністерстві зв’язку й інформатизації РФ повідомили, що з Грузією припиняється і поштовий зв’язок.


"Починаючи з 3 жовтня припиняється пряме залізничне сполучення між Москвою і Тбілісі", - говориться в повідомленні прес-служби ВАТ Російські залізниці.


Крім того, найбільший російський авіаперевізник "Аерофлот - російські авіалінії" припиняє польоти в Грузію з вівторка, повідомила представник авіакомпанії.


За словами керівника Федеральної аеронавігаційної служби РФ Олександра Нерадька, припинення повітряного сполучення з Грузією пов’язано з накопичуваною дебіторською заборгованістю грузинських користувачів повітряного простору.


Він повідомив, що прострочена заборгованість становить уже більш $3,6 мільйони, а поточна заборгованість перевищила $176 тисяч, при цьому терміни припинення повітряного сполучення будуть визначатися в залежності від вирішення питання про врегулювання заборгованості.


"Це стосується тільки двостороннього повітряного сполучення і не стосується інтересів користувачів повітряного простору третіх країн", - підкреслив Нерадько.


У грузинській авіакомпанії "Джорджіа Ейрвейс" повідомили, що "у випадку закриття авіасполучення, це серйозно позначиться на наших авіаперевезеннях. У рік ми перевозили 75 тисяч пасажирів, а також 380 тонн вантажів".


Крім того, за рекомендацією Ради директорів РЗ, у четвертому кварталі 2006 року ВАТ Російські залізниці не буде закуповувати комплектуючі на Тбіліському електровозоремонтному заводі для ремонту електровозів ВЛ 10 і ВЛ 11.


"Обсяг закупівель у четвертому кварталі планувався обсягом 100 мільйонів карбованців", - зазначається в прес-релізі. "Ця закупівля раніше проводилася структурним підрозділом компанії "Желдорреммаш" для того, щоб як дружній крок підтримати колишніх партнерів по Радянському Союзі, зокрема, Тбіліський завод",- приводяться в повідомленні слова прес-секретаря президента РЗ Михайла Гончарова.


"РЗ задіє для виготовлення цих комплектуючих (раніше в Росії не вироблялися) російські підприємства, їхнє виробництво буде організовано в найкоротший термін", - зазначив Гончаров.


Крім того, що в Мінінформзв’язку РФ констатують кількаразові порушення міжнародних угод і норм при взаємодії поштових адміністрацій Росії і Грузії.


"Останнім часом у ході взаємодії поштових адміністрацій Росії і Грузії з грузинської сторони мали місце кількаразові порушення міжнародних і двосторонніх угод, а також встановлених норм. Зокрема, багато питань виникає, наприклад, стосовно бандеролей і посилок, що надходять із Грузії, а також стосовно несвоєчасної виплати в Грузії поштових переказів, що направляються з Росії", - говориться в повідомленні міністерства інформаційних технологій і зв’язку РФ.


"У зв’язку з наявними випадками невідповідності вимогам безпеки вкладень у поштові відправлення, що направляються і надходять із Грузії, Пошта Росії змушена ввести додаткові заходи контролю оброки і сортування пошти. Проходження поштових відправлень між двома країнами фактично припиняється до прийняття грузинською стороною задовільних заходів", - говориться в повідомленні прес-служби міністерства зв’язку.


"Крім того, у зв’язку із систематичною невидачею на території Грузії поштових переказів коштів, що направляються з Російської Федерації, Пошта Росії із сьогоднішнього дня до з’ясування обставин змушена призупинити обмін поштовими переказами з Грузією, - зазначає міністерство.


Російські офіцери, обвинувачені Грузією в шпигунстві, розцінюють усе, що відбулося з ними як провокацію. Про це військові розповіли в понеділок увечері після прибуття рейсом літака МНС РФ із Тбілісі на підмосковний аеродром "Чкаловський".


Наприклад, Олександр Сава, повідомив, що відеозапис, представлений МВС Грузії, який нібито викриває його в шпигунській діяльності, був змонтований. "На записі був не мій голос", - помітив він.


"Вважаю, що мої права порушувалися: мені не дали зв’язатися з консулом, мені не дали зв’язатися з родичами, не дали адвокатів. Крім того, я не бачив документів обвинувачення. Слідчий зачитав мені обвинувачення, яке я відмовився підписати. Крім того, була розмова про політичні обвинувачення в мою адресу, які я відкинув, і до суду я більше ні з ким не зустрічався, - сказав Сава. - Адвоката я побачив ввечері на другий день, у мене була зустріч з Вано Мерабішвілі, який пропонував мені випити і закусити, але я відмовився". "Ми вірили, що нас звільнять", - підкреслив офіцер.


Як відомо, п’ятеро російських військовим було затримано в Тбілісі 27 вересня. Пізніше один з них - старшина-контрактник Руслан Скрильников - був відпущений. Однак, за словами глави Міноборони Росії Сергія Іванова, грузинська сторона вкрала в нього документи.


Іншим чотирьом затриманим росіянам - підполковнику Олександру Саві, підполковнику Дмитрові Казанцеву, підполковнику Олександру Баранову і капітану другого рангу Олександу Завгороднєву - було висунуто офіційні обвинувачення в шпигунстві. Після цього військових закрили під варту терміном на два місяці.


Грузинська сторона сприйняла реакцію Москви на арешт військових як "занадто гостру" і вирішила видати офіцерів Росії. Уже ввечері 2 жовтня російські військові залишили Тбілісі.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1289. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект