НОВИНИ

12.10.2006 | США подали на розгляд ООН проект із санкціями проти КНДР
Джерело - NEWSru.com

США подали на розгляд країн-членів Ради Безпеки оновлений проект резолюції з санкціями проти Пхеньяну.


 





США подали на розгляд ООН проект із санкціями проти КНДР
Reutres



Документом передбачене повне припинення імпорту товарів із КНДР, заборона на входження її кораблів і посадку літаків у країнах-членах ООН. Текст проекту резолюції поширило в четвер японське інформаційне агентство Kyodo. Представник Японії на ротаційній основі виконує зараз обов’язки голови Ради Безпеки ООН.


В оновленому американському проекті висловлюється глибока стурбованість у зв’язку з оголошенням КНДР проведення ядерного випробування і вказується, що документ засновано на Главі VII Статуту ООН, яка допускає в тому числі і військові санкції.


Проект вимагає від усіх країн-членів ООН заборонити входження у свої порти судів із КНДР і посадку її літаків. Він передбачає припинення продажу і передачі в Північну Корею озброєнь і пов’язаної з  цим продукції, матеріалів, які мають відношення до ядерних і ракетних технологій, а також предметів розкоші.


Передбачається повна заборона на імпорт товарів із КНДР. Заморожуються авуари Пхеньяна в країнах-членах ООН, припиняється видача віз чиновникам КНДР. Передбачається також огляд кораблів, які входять або виходять з портів на півночі Кореї.


У середу, 11 жовтня, ввечері постійний представник США при ООН Джон Болтон висловив надію, що резолюцію буде прийнято РБ ООН уже до кінця тижня. Одним з каменів спотикання в ході обговорення проекту стало положення про огляд усіх вантажів, які направляються як у КНДР, так і вивозяться з неї, на предмет наявності зброї масового знищення (ОМОВІ) або її компонентів.


Не для всіх членів Ради, насамперед Китаю і Росії, є прийнятим підведення даної резолюції під Главу VII Статуту ООН, яка передбачає можливість вживання силових заходів щодо КНДР.


Нагадаємо, напередодні президент США Джордж Буш попередив керівництво Північної Кореї, що проведене КНДР ядерне випробування буде мати серйозні наслідки.


"У відповідь на їх дії ми працюємо з нашими партнерами в цьому регіоні і у Раді Безпеки ООН, щоб все це мало серйозні наслідки для пхеньянського режиму", - заявив він.


Назвавши ядерне випробування "провокацією з боку Північної Кореї", Буш пообіцяв у відповідь підсилити співробітництво із союзниками США в області створення системи протиракетної оборони, "щоб захиститися від  північнокорейської агресії", а також вжити заходів, щоб "перешкодити КНДР експортувати ракетні і ядерні технології".


Буш зазначив, що буде прагнути вирішити проблему Північної Кореї дипломатичними методами. Він, однак, не виключив "жодного варіанту для захисту наших друзів і наших інтересів від погроз з боку Північної Кореї".


Буш у черговий раз відкинув можливість проведення США двосторонніх переговорів з КНДР і Іраном із приводу їх ядерних програм. "Я упевнений, що у випадках Північної Кореї і Ірану буде найкраща колективна відсіч ", - сказав Буш.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7276. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект