НОВИНИ

16.10.2006 | Президент Ізраїлю постане перед судом
За матеріалами - NEWSru.com, Кореспондент.net

Ізраїльська поліція рекомендувала висунути проти президента країни Моше Кацава звинувачувальний висновок у справі про зґвалтування, сексуальні домагання й інші правопорушення.


У заяві поліції говориться, що в слідства досить доказів для висунення звинувачень Кацаву. Сам президент Кацав категорично заперечує свою провину і заявляє, що він став жертвою "публічного лінчування без суду і слідства".


Тим часом, крім звинувачень у зґвалтуваннях і сексуальних домаганнях поліція також стверджує, що в слідства досить доказів порушення президентом закону, що забороняє прослуховування телефонних розмов.


Крім того, як говориться в заяві поліції, є підстави звинуватити Кацава й у шахрайстві і перевищенні повноважень у тім, що стосується помилувань.


Поліція провела обшук у будинку Кацава в Агусті після того, як ряд співробітниць президентської канцелярії звинуватили його в сексуальних домаганнях. У ході розслідування його кілька разів допитували і вилучали документи.


Як повідомляє ізраїльська преса, справу відкрито на підставі звинувачень з боку 10 жінок.


Як повідомила NEWSru Israel прес-служба поліції, у висновку, представленому поліцейськими слідчими Шендару і Мазузу, говориться наступне:


Існує первинна доказова база для твердження: щодо жінок, які працювали в різний час під керівництвом Кацава, було зроблено злочини на сексуальному ґрунті. Злочини включають: зґвалтування, сексуальні домагання з застосуванням сили, статеві акти, зроблені без згоди потерпілої сторони, та інші правопорушення, що підпадають під закон про сексуальні домагання.


Існує первинна доказова база для звинувачення президента Ізраїлю в зловживанні службовим становищем і шахрайстві в межах різних епізодів, а також в порушенні закону про несанкціоноване прослуховування.


Також маються докази, які підтверджують підозри про спроби президента Ізраїлю втрутитися і порушити хід слідства. За цим пунктом розслідування поки не закінчене.


З приводу підозр щодо постраждалої А., яку президент звинувачує в шантажі, слідча група прийшла до висновку про труднощі складання доказової бази.


Слідство супроводжує група співробітників прокуратури під керівництвом прокурора Єрусалимського окружного суду Елі Абарбанеля, що займається перевіркою й аналізом доказів і складанням рекомендацій, що потім будуть представлені генеральному прокуророві Ерану Шендару і юридичному раднику уряду Менахему Мазузу. Як повідомлялося раніше, група прийшла до висновку про необхідність додаткових слідчих дій, частина з яких уже завершена, включаючи додатковий допит президента Ізраїлю.


Кримінальна справа проти Кацава почалася в липні 2006 року. Приводом до розслідування стала заява якоїсь А., яка звинуватила президента в сексуальних домаганнях 15-літньої давнини.


На думку експертів, незалежно від результату розслідування, цей скандал може привести до дострокової відставки Кацава. Чергові президентські вибори були заплановані на 2007 рік.


Це вже не перший публічний скандал, зв’язаний із главою Ізраїлю. Езер Вайцман, що знаходився на посаді президента з 1993 по 2000 рік, пішов у відставку достроково (10 липня 2000 року). Приводом до цього послужило оприлюднення в 1999 році журналістського розслідування про корупційні зв’язки між міністром Вайцманом і мільйонером Едуардом Сарусі. Справу було закрито через відсутність доказів. Однак Вайцман усе-таки подав прохання про дострокову відставку.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7512. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект