НОВИНИ

18.10.2006 | Розвідка США: КНДР у ядерних випробуваннях використовувала плутоній
За матеріалами - The New York Times

Американські розвідувальні служби прийшли до висновку, що в ході випробувального ядерного вибуху, здійсненого КНДР минулого тижня, був використаний плутоній.


Про це свідчать результати тестів зразків з атмосфери, узятих після вибуху.


Дані про наявність плутонію підтверджують гіпотезу, що КНДР володіє всього однією ядерною програмою, досить зрілою для виробництва зброї масового ураження на основі плутонію. Але завершеної уранової програми в Північній Кореї поки нема.


"Це гарна новина, - заявив Зіґфрід Хекер, колишній директор Національної лабораторії Лос-Аламос, - тому що в нас є досить адекватне уявлення про те, скільки плутонію вони зробили". Хекер, що побував у КНДР і є одним з деяких іноземців, які бачили частину її ядерної інфраструктури, припустив, що "вони спробували випробувати досить складний пристрій і зіштовхнулися з проблемами - підірвати його правильно".


Про постачання плутонієвих матеріалів відомо з тих днів, коли міжнародні інспектори вели облік паливних стержнів у північнокорейському реакторі. За оцінками аналітиків розвідки, у КНДР досить матеріалу для створення 6-10 плутонієвих боєголовок.


На тлі старанного пошуку розвідкою ознак підготовки Північною Кореєю нових випробувань держсекретар США Кондоліза Райс попередила КНДР, що у випадку подібних провокаційних дій країні грозить подальша ізоляція.


Минулого тижня Рада Безпеки ООН одноголосно схвалила резолюцію, яка вводить санкції на військову продукцію і предмети розкоші. На думку Райс, це стало свідченням "сильної і твердої позиції, сильної і твердої реакції" на ядерні випробування Кім Чен Іра. При цьому вона сказала, що світове співтовариство хоче "залишити відкритими двері для КНДР, яка може піти іншим курсом, якщо захоче це зробити".


Однак деякі аналітики припускають, що бажання Китаю і Південної Кореї продовжувати економічні і ділові відносини з КНДР може переважити вимоги дотримувати санкції.


Посол Китаю в ООН Ван Гуанья вже заявив, що його країна буде проводити ретельний огляд вантажів на сухопутному кордоні, але зупиняти судна і підніматися на борт у пошуках балістичних ракет, устаткування для виробництва боєголовок і матеріалів, які можна використовувати для виробництва ядерної, хімічної і біологічної зброї китайські інспектори не будуть.


"Це резолюція, яку ми зобов’язані виконувати, - заявив Ван Гуанья. Але інспекції - це не те ж саме, що заборона і перехоплення. Думаю, що різні країни будуть робити це по-різному".


Північна Корея розглядає як оголошення війни прийняту Радою Безпеки ООН резолюцію із санкціями в зв’язку з проведеним у цій країні ядерним випробуванням.



 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект