НОВИНИ

20.10.2006 | Хав'єр Солана: Часті зміни урядів негативно впливають на міжнародні відносини України
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Угода про візовий режим між Україною і ЄС, яку планували парафувати на самміті в Хельсінкі наприкінці цього місяця, може опинитися під загрозою зриву. Про це мовиться у повідомленні, яке у четвер розповсюдила від імені президента його речниця. У чому причина конфлікту і з чим приїхав до Києва Верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики сусідства Хав'єр Солана?



Чому президент України дорікає урядові за переговорний процес про візи, я намагалася з'ясувати у Олександра Чалого, який у Секретаріаті президента тепер відповідає за зовнішню політику, але він був небагатослівним:
“Президент нікого не звинуватив. Президент висловив занепокоєння, що не завершуються опрацювання двох угод про спрощений візовий режим і угоди про реадмісію. Це хвилює президента тому, що ці угоди мають бути парафовані і виникає питання, що це парафування може бути поставлене під сумнів.”


Водночас відомо, що українські дипломати домагаються, щоб нелегальні мігранти з Євросоюзу поверталися в Україну на таких самих умовах як і до Росії, яка вже домоглася відстрочення дії угоди про реадмісію на 3 роки. Справа в тому, що така угода коштовна для державної скарбниці і тому у відповідь держави намагаються вибити для себе відшкодування. Крім того, Україна не має угоди про реадмісію із самою Росією, звідки і потрапляє в Україну переважна кількість нелегальних мігрантів. А переговори про візи традиційно пов'язують з домовленостями про нелегалів.


Україна залишається вірною європейському курсу


Як би там не було, Україна прагне рухатися європейським курсом. Про це практично в один голос запевнювали у четвер у Києві Верховного комісара ЄС Хав’єра Солану чільні українські політики – з Юлією Тимошенко та Віктором Януковичем включно. А президент України Віктор Ющенко вручив брюссельському урядовцеві найвищий державний орден України – Ярослава Мудрого. За що Солана дипломатично подякував, але водночас сказав, що часті зміни урядів в Україні погано впливають на її відносини з іншими державами.


Солана зазначив, що на самміті в Гельсінкі будуть ухвалювати ключові рішення про візову політику та економічну співпрацю, тому важливо, щоб ситуація в Україна була чіткою. А ще сказав, що для стабільності у Європі важливі дружні відносини України з Росією.


Україні треба подавати заявку на вступ до ЄС у 2011 році


Перед Соланою на Банковій побували представники Ялтинської європейської стратегії – міжнародної неурядової мережі, яка ставить за мету зближення України і ЄС. Вони прогнозують, що Україна може приєднатися до європейського клубу у 2020 році. Пояснює депутат Європарламенту Марек Сівєц: “Виходячи з досвіду Польщі, виходячи з процедур європейських ми визначили дату і ця дата нікому не подобається.”


Але ця дата може змінитися, залежно від успіхів самої України, кажуть експерти. Вони мають ще одну пораду – Україні треба подавати заявку на вступ до ЄС у 2011 році, тоді коли у ЄС головуватиме Польща. Таку рекомендацію озвучив підприємець Віктор Пінчук, український ініціатор Ялтинської європейської стратегії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект