НОВИНИ

24.10.2006 | Самміт під знаком Путіна
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Центральною темою в коментарях європейських газет залишаються підсумки неформального самміту Європейського союзу, до якого долучився також російський президент Володимир Путін. На зустрічі йшлося передусім про питання енергозабезпечення Європи в майбутньому.


Так, нідерландська газета Trouw вважає, що ЄС мав би упевненіше виступати у відносинах з Росією:


Європейський саміт відбувся під знаком Путіна, який ніби заїхав на нього перекусити. Російський президент послухав, як глави держав Євросоюзу обережно критикують його режим, виїв свою миску й поїхав. А європейці перед цим так довго переймалися питанням, чи запрошувати Путіна на свою зустріч. Вони переживали, що президент Росії може вийти психологічним переможцем, якщо стане очевидним, що в ЄС відсутня єдність з цілої  низки питань. З усього вийшла досить незґрабна, схожа на дитячу, спроба урядів ЄС говорити одним голосом. Євросоюз, на щастя, не є центрально керованою державою. Тому йому завжди буде непросто підтримувати відносини з країнами такого ґатунку, як то США чи Росія. Втім, ЄС все ж міг би чіткіше наголошувати на тих цінностях, які є його власним підґрунтям. Ідеться про свободу, демократію та справедливість, - підкреслює видання  Trouw, яке виходить у Гаазі.


Німецька Mitteldeutsche Zeitung звертається до теми саміту й пише, що „гарантування енергозабезпечення в наступні роки змінить політичну картину набагато істотніше, ніж ми собі можемо уявити“:


Газ і нафта – це капітал майбутнього, який призведе до великих зсувів. Європі доведеться входити в альянси й укладати партенства, які на сьогодні важко уявити. Спроби долучити Росію до партнерської енергетичної угоди є лише преамбулою. Африка ставатиме дедалі важливішою як постачальник нафтової сировини.. А Туреччина бачить себе кінцевим пунктом нового російського трубопроводу з Каспійського моря, де має постати величезний порт, з якого постачатимуть сировину як до Європи, так і до США. ЄС, який сперечається  з Анкарою про умови прийому до спільноти , буде ще просто рватися до стратегічного братання з турецькими сусідами, - переконана  Mitteldeutsche Zeitung.


Ще одна німецька газета, Darmstädter Echo так дивиться на цю тему:


Поки росіяни залежать від продажів енергоносіїв, їм не обійтися без європейців. При цьому позиція ЄС стає стабільнішою, якщо спліьнота виступає  сконсолідовано. Це ж главам держав та урядів Європейського союзу погано  вдалося продемонструвати на неформальному саміті. На перспективу цього недостатньо. ЄС має запастися інструментами, які б уможливили більш сконсолідовані позиції. Найважливіша передумова при цьому є відкриття кордонів для струму та газу між державами Євросоюзу, - пише Darmstädter Echo.


Нідерландська газета De Volkskrant звертає увагу на такий аспект відносин між ЄС та Росією:


Європейці не проти пишатися своїми дипломатичними якостями, які притаманні їм більше, ніж будь-кому, приміром тим же менш чутливим американцям. Утім, що зробила Держсекретар США Кондоліза Райс одним з перших, коли прилетіла на переговори з російським керівництвом до Москви? Вона зустрілася з редакторами незалежного видання „Новая газета“. У цій зустрічі брав участь і син вбитої нещодавно журналістки Ганни Політковської. Такий символічний жест, звісно не допоможе стрімко змінити політику Кремля щодо свободи преси та створення правової держави. Однак це був дуже чіткий сигнал, який разюче відрізняється від жалюгідної поведінки європейців на останньому неформальному саміті, - наголошує видання De Volkskrant.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 923. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект