НОВИНИ

26.10.2006 | США не бачать для себе гідного суперника
Джерело - Korespondent.net

Глава Об’єднаного комітету начальників штабів армії США генерал морської піхоти Пітер Пейс заявив, що Сполучені Штати в стані завдати поразки будь-якому потенційному супротивникові у світі, навіть не припиняючи війни в Іраку.



Таку заяву Пейс зробив на брифінгу в Пентагоні, відповідаючи на питання про можливості рішення ядерної проблеми Північної Кореї силовими методами. Заявивши, що йому нічого невідомо про плани застосування військової сили проти КНДР, Пейс, тим часом, висловив впевненість у тому, що США здобудуть перемогу.


При цьому, за словами глави Об’єднаного комітету начальників штабів, армія США не потерпить поразки навіть у тому випадку, якщо збереже чисельність свого контингенту в Іраку й Афганістані.


Генерал визнав, що армійські частини США, які залишилися, укомплектовані й оснащені гірше, ніж дислоковані в Іраку. Тому при початку будь-якого іншого конфлікту військовим доведеться замість сучасної високоточної зброї частіше використовувати звичайні озброєння, що призводять до великого числа небажаних жертв.


"Це не буде так чисто, як ми хотіли б. Але результат не буде викликати сумнівів", - підкреслив генерал Пейс, говорячи про безсумнівну перемогу в будь-якій новій військовій кампанії.


Нагадаємо, що США не планують скорочення угруповання в Іраку до 2010 року. Ще в червні 2006 року керівництво Пентагону готувало план виведення частини дислокованих там військ. Однак потім було вирішено не скорочувати американський контингент в Іраку, тому що іракська армія і спецслужби поки не в змозі самотужки підтримувати безпеку в країні.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект