НОВИНИ

27.10.2006 | Шпек: Україна хоче відвертої розмови з ЄС
Джерело - Українська служба ВВС

Президент Віктор Ющенко, який прибув до Хельсінкі на самміт Україна-ЄС, уже зустрівся із своїм фінським колегою.

Тар'я Халонен - президент Фінляндії, яка зараз головує в ЄС, - та Віктор Ющенко в розмові заторкнули і питання євроінтеграції.


Під час самміту у п'ятницю Україна хоче відвертої розмови про свої перспективи на членство в Євросоюзі, заявив Бі-Бі-Сі один з українських дипломатів, представник України при ЄС Роман Шпек.









Роман Шпек
Роман Шпек: ми розуміємо ЄС, але хай і вони нас зрозуміють


Він також висловив сподівання, що переговори про зону вільної торгівлі з ЄС почнуться незважаючи на те, що Україна досі не вступила до СОТ.


Бі-Бі-Сі: Чого очікує українська сторона від самміту Україна-ЄС?


Р. Шпек: В першу чергу, ми очікуємо відвертої розмови щодо стану стосунків між Україною та Європейським Союзом та перспективи розвитку цих стосунків, особливо в світлі того, що завершує свою дію угода "Про партнерство та співробітництво". Українська сторона, зі свого боку, веде розмову внутрішню про параметри нової угоди між Україною та ЄС, і ЄС розпочав вже офіційні консультації щодо мандату для Європейської Комісії на такі переговори. Для нас надзвичайно важливо на найвищому політичному рівні обговорити це питання, висловити наше бачення нової угоди, висловити свої аргументи на користь такої угоди і також обмінятися думками з нашими партнерами, адже всі попередні консультації, які мали місце на рівні експертів, на рівні міністрів, вони були цікавими, вони були продуктивними, але зараз слід говорити на вищому політичному рівні. Прекрасно ми розуміємо, яка ситуація всередині ЄС, яке відношення громадян країн-членів ЄС до нового розширення, ми також складаємо звіт собі тому, на якому рівні внутрішні реформи в українському суспільстві і, виходячи з цієї реальної ситуації, ми хотіли б відверто поговорити про формат нових стосунків.









 Для нас надзвичайно важливо, щоб в тій чи іншій формі в новій угоді було відображено перспектива членства України в ЄС. Якими словами – це вже справа експертів

 

Роман Шпек


Бі-Бі-Сі: Чи будуть у ході самміту парафовані угоди про реадмісію та спрощення візового режиму?


Р. Шпек: Так, безперечно, такі угоди будуть парафовані, і після їх парафування розпочнуться юридичні процедури по підготовці до підписання, а по тому – ратифікації. Це тривалі процедури з такими типами угод, воно займе десь 16-18 місяців, але переговори завершені, і головне, що українська сторона досягла порозуміння з боку Європейського Союзу про те, що ЄС буде надавати значну вагому фінансову і технічну допомогу по підвищенню захисних спроможностей України на її кордонах.


Бі-Бі-Сі: Що стало компромісом між ЄС та Україною в угоді про реадмісію?


Р. Шпек: До компромісу ми підійшли двома шляхами. Перше – на те, що ЄС значно збільшує обсяги допомоги на розвиток прикордонної, митної інфраструктури і все, що з тим пов’язано, а, з другого боку, Україна прийняла, як компроміс, рішення про двохрічний перехідний період для реадмісії громадян третіх країн або осіб без громадянства.


Бі-Бі-Сі: Чи вплине на переговори про зону вільної торгівлі дата вступу України у СОТ, тому що раніше говорилося, що це буде кінець цього року, зараз ми говоримо про лютий?


Р. Шпек: Безперечно, початок переговорів щодо зони вільної торгівлі чітко пов'язаний з передумовою вступу України до СОТ. Навіть важливіше не коли відбудеться ця юридична процедура вступу, а адаптація українським парламентом - Верховною Радою - всього необхідного пакету законодавства. Прем’єр-міністр України минулого тижня під час зустрічі з Верховним представником ЄС з питань спільної зовнішньої політики та безпеки паном Соланою проінформував, що український уряд і Верховна Рада роблять все можливе, щоб необхідний пакет законодавства був прийнятий до кінця поточного року. У випадку, якщо з окремих якихось законодавчих актів буде потребуватись більше часу на дискусії у парламенті, - і в цьому випадку і парламент і уряд знайдуть позитивне вирішення цієї проблеми чи труднощів, і зможуть завершити в січні місяці, так як робота сесії не переривається, і до початку засідання спільної робочої групи в Женеві ми будемо готові. Свої завдання українська сторона, завдання, які ми самі для себе поклали, ми виконаємо. Так проінформував прем’єр-міністр Янукович.


Бі-Бі-Сі: Тобто, що не будучи членом СОТу, але вже маючи на руках повний пакет законів щодо СОТ, Україна та ЄС розпочнуть переговори про зону вільної торгівлі?


Р. Шпек: На це можна сподіватися. Європейська сторона, я впевнений, готова буде на такі розмови піти, але їм потрібний перший заохочувальний сигнал з боку України, що ми рухаємося, що ми не чекаємо прийняття одномоментно всіх 20 законів, але щодня, щотижня робимо і йдемо по тому шляху.


Бі-Бі-Сі: Говорячи про нову поглиблену угоду, яку форму буде пропонувати українська сторона європейській стосовно кінцевої мети?


Р. Шпек: Для нас надзвичайно важливо, щоб в тій чи іншій формі в новій угоді було відображено перспектива членства України в ЄС. Якими словами – це вже справа експертів.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5350. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект