НОВИНИ

31.10.2006 | Качинському і Меркель не вдалося усунути протиріччя
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Відносини між Німеччиною та Польщею й надалі залишаються напруженими з кількох важливих питань. Такими є підсумки першого офіційного візиту польського прем’єр-міністра Ярослава Качинського до Берліна, який відбувся у понеділок. 


Як канцлер Німеччини Анела Меркель, так і прем’єр-міністр Польщі Ярослав Качинський наголосили після зустрічі, що обидві країни йдуть правильним шляхом до дружніх відносин. Такі формулювання є типовими під час офіційних зустрічей, утім цього разу їм надали особливого значення. Адже впродовж року відносини між сусідніми країнами ставали дедалі напруженішими. Проблемними є а два головні питання.


Перше – це спорудження  Росією та Німеччиною газопроводу по дну Балтійського моря в обхід Польщі. Друге стосується відшкодувань, яких вимагають від польської сторони німецькі вигнанці часів Другої світової війни.


Щодо німецько-російського газопроводу, то Меркель заявила, що Німеччина, перейнявши з січня головування в ЄС, буде приділяти особливу створенню спільного європейського ринку енергії, від чого матиме зиск і Польща. Така відповідь не зовсім задовольнила її польського колегу, який зауважив: „Ми сподіваємося, що буде зроблено все для того, аби енергія не використовувалася для політичного тиску”.


У питанні відшкодувань Качинський вимагає укладення польсько-німецької офіційної угоди про відмову німецьких громадян звертатися за відшкодуваннями до Польщі. Меркель таку угоду відхиляє, хоча й наголосила, що німецький уряд традиційно вимог вигнанців не підтримує, але офіційно забороняти своїм громадянам юридичні дії будь-якого роду в країнах ЄС не збирається.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект