НОВИНИ

31.10.2006 | Американські аналітики визначили діагноз Росії
Джерело - РІА «Новости»

Росія почала проводити більш впевнену і "напористу" зовнішню політику, нарощує закупівлі могутніх озброєнь і за останній рік на 22% збільшила військовий бюджет. Про це йдеться в поширеній у Вашингтоні аналітичній довідці, підготовленій для американських законодавців дослідницькою службою Конгресу США.
 
"Російська зовнішня політика стала більш впевненою і напористою", - наголошується в документі.
 
Як вважають аналітики, ці зміни обумовлені тим, що Росія тепер сприймає себе як "енергетична наддержава". Почати зміцнення збройних сил Росія змогла завдяки зміцненню російської економіки і збільшенню енергетичних доходів, зазначається в довідці.
 
"Путін пообіцяв зміцнити і модернізувати збройні сили і, схоже, твердо має намір це зробити", - наголошується в документі.
 
В документі говориться, що впродовж останніх років в Росії "оборонні витрати значно зростали". "Закупівлі могутніх озброєнь, які практично припинилися в 90-ті роки, почали нарощуватися у міру надходження до Москви нафтодоларів і збільшення оборонних витрат", - відзначає дослідницька служба Конгресу США.
 
У 2006 році, порівняно з 2005 роком, це зростання становило 22%, говориться в довідці.
 
За даними дослідницької служби, "за офіційним обмінним курсом оборонний бюджет (Росії) становить 24 мільярди доларів при загальному обсягу федерального бюджету близько 150 мільярдів доларів".
 
При цьому наголошується, що обсяг російських військових витрат "набагато відстає від американського рівня сьогодні або радянського рівня у минулому".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект