НОВИНИ

09.11.2006 | Євросоюз оголосив список претендентів на вступ до ЄС
За матеріалами - Інтерфакс-Україна

Європейська Комісія оголосила в середу список країн-кандидатів на вступ до Євросоюзу.


 





Євросоюз оголосив список претендентів на вступ до ЄС




Член Європейської Комісії, відповідальний за розширення, Оллі Рен назвав такі країни як: Туреччина, Хорватія, Македонія, Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія і Сербія, включаючи Косово. Терміни вступу цих країн в ЄС не встановлені.


"Шлях до вступу до ЄС лежить через реформування по суті. Це не прогулянка парком", - додав відповідальний за розширення ЄС.


Рен відзначив "великий прогрес" у проведенні реформ Хорватією, яка більше року має статус країни-кандидата. Проте, сказав він, "потрібні додаткові зусилля, особливо в реформуванні судової системи, боротьбі з корупцією і економічних реформах".


"Колишня югославська республіка Македонія, яка в грудні минулого року отримала статус кандидата, за рік просунулася вперед, але темпи руху повільні", - констатував він.


"Албанія минулого літа підписала угоду про стабілізацію і асоціацію (типовий документ ЄС для охочих вступити в нього балканських країн). Тепер їй належить виконати цю угоду", - сказав Рен.


"Боснія і Герцеговина дещо просунулася на шляху до європейських стандартів. З технічної точки зору переговори за угодою про стабілізацію і асоціацію з нею можуть бути завершені скоро, але  підписання угоди стане можливим тільки при виконанні ключових пріоритетів", - зазначив він, не вдаючись у подробиці.


"Чорногорія в результаті проведеного в травні референдуму стала незалежною державою, і Європейська комісія почала з нею окремі переговори про угоду про стабілізацію і асоціацію у вересні, - нагадав Рен. - Але новій державі необхідно ще багато зробити задля зміцнення своїх державних інститутів, щоб така угода могла бути виконана".


"У Сербії відбулися радикальні зміни, - заявив член Еврокомісії. - Відділення Чорногорії відбулося м’яко і без проблем відповідно до міжнародних правил, економічна ситуація покращала, і Сербія продемонструвала дієвість своїх державних інститутів. Тому вона має всі можливості нагнати інших кандидатів - сусідів по регіону, як тільки виконає умови Міжнародного трибуналу щодо колишньої  Югославії".


"Наша доповідь також показує значну підтримку ЄС в Косово. Єврокомісія виробить свою позицію (відносно краю) після того, як буде закінчено процес визначення статусу Косово. Вона зробить усе, щоб утримати Косово стабільним і на правильному шляху реформ", - підсумував Рен.


Нагадаємо, вчора, 7 листопада, надзвичайний і повноважний посол Німеччини в Україні Райнгард Шеферс сказав про те, що європейське співтовариство зараз не в змозі відкрити будь-якій країні, у тому числі і Україні, чіткі і конкретні перспективи членства в Євросоюзі. Проте, він вважає, що новий уряд України залишається послідовним у зовнішній політиці.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7990. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект