НОВИНИ

13.06.2024 | У Польщі не хочуть «пересувати» американську систему Patriot до України
Джерело - Укрінформ

Таку думку в ефірі радіо ZET висловив голова президентського Бюро національної безпеки Польщі Яцек Сєвєра, коментуючи статтю в New York Times про рішення Вашингтона пересунути одну системи Patriot з Польщі в Україну, передає Укрінформ.

За його словами, американська система Patriot “однозначно не може” перекидатися з Польщі в Україну. Він пояснив це тим, що Польща є країною, через яку проходить більшість військової допомоги для України, де за останні два роки повітряний простір тричі порушували крилаті ракети РФ, що коштувало життя двом громадянам РП. Відтак Польща має не лише ключове значення для поставок військової допомоги Україні, а й для всієї системи стримування та підготовки можливої оборони на східному фланзі НАТО.


Сєвєра повідомив, що йому невідомі деталі передачі американцями системи Patriot Україні, і тому він попросив про розмову з цього приводу зі своїм американським колегою – радником президента США з національної безпеки Джейком Салліваном.

За його словами, окремі елементи однієї ЗРК Patriot можна ділити і пересувати в інші місця, але це він назвав “дуже складним питанням”.

“Натомість пересування усієї батареї (до України - ред.) є дуже небезпечним”, - констатував голова Бюро нацбезпеки Польщі.


Видання New York Times у середу повідомило, що президент США Джо Байден прийняв рішення про передачу Україні чергової ЗРК Patriot, яка нині розгорнута в Польщі. Американська ЗРК Patriot розгорнута біля кордону з Україною, захищаючи логістичний хаб Ряшів-Ясьонка, через який більша частина західної військової допомоги потрапляє в Україну.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект