НОВИНИ

14.11.2006 | Росія не визнає Голодомор геноцидом українців
За матеріалами - Korespondent.net, УНІАН

Російська Федерація не має наміру визнавати Голодомор в Україні 1932-1933 років як геноцид за етнічною ознакою. Про це йдеться в коментарі Департаменту інформації і друку Міністерства закордонних справ РФ у зв’язку з обговоренням в українській пресі "так званого "голодомору" 1932-1933 років".


 


"В українській пресі продовжується обговорення "голодомору" 1932-33 років. При цьому нерідко висувається теза, що голод того періоду був не просто навмисно спровокований керівництвом СРСР, але й направлений виключно проти українського народу", - наголошується в коментарі.


У МЗС РФ зазначають, що існуючі архівні матеріали свідчать, що масовий голод початку 30-х років дійсно був багато в чому обумовлений політикою тодішнього керівництва Радянського Союзу. Проте абсолютно очевидно, що проводилася вона не за національною ознакою. Всім нам слід було б більш зважено ставитися до таких складних і болючих питань нашої спільної історії, не допускати їх політизації.


У МЗС РФ нагадують, що в 2003 році на 58-й сесії Генеральної асамблеї ООН більшість країн - учасниць СНД, зокрема Україна і Росія, а також багато інших держав прийняли спільну заяву, в якій висловили глибоке співчуття мільйонам українців, росіян, казахів і представників інших народів, що стали жертвами голоду тих років.


"При всьому трагізмі тодішніх подій немає підстав визначати те, що відбулося, як геноцид за етнічною ознакою", - зазначається в коментарі. Дана заява була поширена як офіційний документ ООН.


У МЗС зазначають, що сьогодні в Росії з гіркотою згадують цю трагедію, що забрала життя мільйонів українців, росіян, казахів, представників інших народів Радянського Союзу. Це наш спільний біль і спільна пам’ять.


8 листопада в ході зустрічей міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова з керівниками України було досягнуто принципової згоди про подальше поглиблене вивчення даної проблеми істориками двох наших країн.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект